Jump to content
Cornwall Football Forum

Recommended Posts

FIXTURES & RESULTS

FRIDAY 24TH MAY

EVELY CUP SEMI-FINAL

PRAZE v RNAS CULDROSE

******

SATURDAY 25TH MAY
DIV ONE EAST
Boscastle v Nanpean Rovers
Looe Town v St Stephen

DIV TWO EAST
Calstock v Bodmin Town Reserves
Dobwalls Reserves v St Breward
Gorran v St Merryn
Lifton v Pensilva (at North Petherwin)

*****

TUESDAY 28th MAY
DIV ONE EAST
EVELY CUP SEMI-FINAL

Torpoint Athletic Thirds v St Blazey Reserves

@ Wadebridge


DIV TWO EAST
St Miner Reserves v Gorran

********
END OF SEASON APART FROM CUP FINALS

**************************************************************************************************************************************************************************************
THURSDAY 23RD MAY
DIV ONE EAST

Roche 2-3 St Stephen

DIV ONE WEST
St Day Reserves v Wendron United Thirds (at Wendron)

****
WEDNESDAY 22ND MAY
PREM DIV WEST
Mousehole Development 2-1 Illogan RBL

DIV ONE WEST
Porthleven Reserves 3-4 Wendron United Thirds

DIV TWO EAST
St Minver Reserves 2-4 Bodmin Town Reserves

DIV THREE EAST
Looe Town Reserves 1-3 Gerrans & St Mawes United

*****

TUESDAY 21ST MAY
PREM DIV WEST
Falmouth Town Reserves 7-1 Porthleven
St Day 1-1 Hayle (at Hayle)

DIV ONE EAST
St Stephen 2-3 St Blazey Reserves
Wadebridge Town Reserves 0-1 Torpoint Athletic Thirds

DIV ONE WEST
RNAS Culdrose H-W Praze

DIV TWO EAST
Dobwalls Reserves 1-2 Pensilva
Mevagissey 2-2 Gorran

DIV THREE EAST
Liskeard Athletic Thirds 4-3 Week St Mary
Lostwithiel 3-3 Gunnislake
St Dominick Reserves 0-4 Lanreath

*****

SATURDAY 18TH MAY
LEAGUE CHAMPIONSHIP CUP FINAL
St Day 3-1 St Dominick
1.30PM @ WADEBRIDGE TOWN

PERCY STEPHEN CUP FINAL
Gerrans & St Mawes United 2-4 Dropship
4pm@ WADEBRIDGE TOWN

EVELY CUP
QUARTER-FINAL
Torpoint Athletic Thirds 3-0 St Newlyn East (3pm)

PREM DIV EAST
Gunnislake 2-6 Atlarnun
North Peterwin 2-2 Launceston Reserves

Saltash Borough 9-2 Polperro

PREM DIV WEST
Perranwell 2-2 Mousehole Development
Redruth United 4-0 Hayle (at Hayle)

DIV ONE EAST
Boscastle 4-4 Looe Town
Foxhole Stars 4-0 Kilkhampton
Liskeard Athletic Reserves 4-1 Wadebridge Town

DIV ONE WEST
RNAS Culdrose 3-0 Wendron United Thirds (4pm)
Threemilestone 0-2 St Day Reserves (at Frogpool)
Wendron United Thirds 3-0 RNAS Culdrose (2pm)

DIV TWO EAST
Bodmin Town Reserves 2-5 Lanivet Inn
Dobwalls Reserves 5-1 Calstock
Saltash United Thirds 2-3 St Breward
St Merryn A-W Pensilva
St Minver Reserves 4-3 Mevagissey

DIV THREE EAST
Gunnislake Reserves 3-1 Bodmin Dragons (12.30pm)
Liskeard Athletic Thirds 0-2 North Petherwin Reserves (1.30pm)
North Petherwin Reserves 1-0 Liskeard Athletic Thirds
St Dominick Reserves 3-1 Lostwithiel

DIV THREE WEST
Lanner H-W RNAS Culdrose Reserves
Probus 7-1 Falmouth DC (2.30PM)
****

THURSDAY 16TH MAY
PREM DIV WEST
Porthleven 1-1 Hayle

DIV ONE EAST
St Blazey Reserves v Kilkhampton
Torpoint Athletic Thirds 1-1 St Minver
Wadebridge Town Reserves v Boscastle


DIV ONE WEST
Wendron United Thirds 4-7 Camborne SOM

******

WEDNESDAY 15TH MAY
PREM DIV EAST
Gunnislake 0-8 St Mawgan
Saltash United Reserves 1-0 Torpoint Athletic Reserves

DIV TWO EAST
Gorran 1-2 Dobwalls Reserves

DIV THREE EAST
St Dominick Reserves 2-0 Gunnislake Reserves

DIV THREE WEST
St Ives Mariners 2-1 RNAS Culdrose Reserves

*****

TUESDAY 14TH MAY
TRACEY BANFIELD CUP
FINAL
Falmouth Town Reserves 1-6 St Dominick
7.30pm @ St Blazey

EVELY CUP
QUARTER-FINAL
Hayle Reserves 0-2 Praze

PREM DIV EAST
North Petherwin 3-3 Saltash Borough

PREM DIV WEST
Mousehole Development 1-1 St Day
Penryn Athletic 0-5 Hayle
Porthleven 2-2 Pendeen Rovers

DIV ONE EAST
Boscastle 4-8 St Minver
Kilkhampton 2-0 Wadebridge Town Reserves
St Columb Major 0-7 Roche
St Newlyn East 1-1 St Blazey Reserves
St Stephen 1-5 Torpoint Athletic Thirds

DIV ONE WEST
Mawnan 3-2 Wendron United Thirds
RNAS Culdrose 2-1 Porthleven Reserves
St Agnes Reserves 1-3 St Day Reserves
Threemilestone 4-1 Camborne SOM

DIV TWO EAST
Lanivet Inn 1-6 St Breward
Bodmin Town Reserves 1-4 Pensilva
St Dennis Development 2-2 Mevagissey

DIV THREE EAST
Bodmin Dragons 2-3 Lostwithiel
Looe Town Reserves 2-4 Lanreath

DIV THREE WEST
Falmouth DC H-W Goonhavern Athletic

*****

MONDAY 13TH MAY
PREM DIV WEST
Helston Athletic Development 2-1 Redruth United

*****

SUNDAY 12TH MAY

CORNWALL INTERMEDIATE CUP

FINAL

MOUSEHOLE DEVELOPMENT 0-4 HAYLE

*****

SATURDAY 11TH MAY
EVELY CUP
QUARTER-FINAL
St Blazey Reserves 4-1 Wadebridge Town Reserves

SEMI-FINAL
Dropship 5-0 Lanner

PREM DIV EAST
Altarnun 1-2 Saltash Borough
North Petherwin 1-2 Polperro
St Mawgan 0-0 St Dominick
Sticker Reserves 1-1 Launceston Reserves

PREM DIV WEST
Helston Athletic Development 4-1 Falmouth Town Reserves
Pendeen Rovers p-p Penryn Athletic
Porthleven 3-1 Perranwell
Wendron United Reserves 4-1 St Just

DIV ONE EAST
Kilkhampton 4-1 St Stephen
Liskeard Athletic Reserves 1-3 Nanpean Rovers
St Minver 0-1 Foxhole Stars
Torpoint Athletic Thirds 5-1 Boscastle

DIV ONE WEST
Camborne SOM 2-3 RNAS Culdrose
Helston Athletic Thirds 2-0 Troon
St Agnes Reserves 4-4 Wendron United Thirds
St Ives Town 3-2 Ludgvan
Threemilestone p-p Praze

DIV TWO EAST
Calstock p-p Lifton
Dobwalls Reserves p-p St Merryn
Gorran 6-2 Bodmin Town Reserves
Lanivet Inn 5-3 St Teath
St Dennis Development 1-4 Saltash United Thirds
St Teeth 1-1 Lanivet Inn

DIV TWO WEST
Redruth United Reserves 3-0 Penzance Reserves

DIV THREE EAST
Gerrans & St Mawes United 5-3 Lanreath
Gunnislake Reserves 2-2 Grampound
St Mawgan Reserves 1-0 North Petherwin Reserves
Week St Mary p-p Looe Town Reserves

DIV THREE WEST
Falmouth DC 1-2 St Keverne
RNAS Culdrose Reserves 2-4 Goonhavern Athletic
St Ives Mariners 1-7 Probus

DIV FOUR EAST
Lifton Reserves 0-7 Tregony

DIV FOUR WEST
Constantine Reserves 8-0 Troon Reserves
Mullion Thirds 1-1 Perranporth
St Just Reserves p-p Penryn Athletic Reserves

***

THURSDAY 9TH MAY
EVELY CUP
QUARTER-FINAL
RNAS Culdrose 5-2 Wendron United Thirds (6.30pm)

PREM DIV WEST
Penryn Athletic 1-4 Perranwell

DIV ONE EAST
Roche 4-4 Liskeard Athletic Reserves
St Newlyn East 12-0 St Columb Major

DIV ONE WEST
Helston Athletic Thirds 2-2 Praze

***

WEDNESDAY 8TH MAY
PREM DIV EAST
Launceston Reserves 2-2 Torpoint Athletic Reserves

DIV ONE WEST
Hayle Reserves 3-2 St Agnes Reserves
Threemilestone 8-3 Ludgvan

DIV TWO EAST
Gorran 2-3 St Breward
St Minver Reserves 0-4 Dobwalls Reserves

DIV THREE EAST
Liskeard Athletic Thirds 5-2 Looe Town Reserves

DIV FOUR EAST
Lostwithiel Reserves 1-2 Lifton Reserves

DIV FOUR WEST
Helston Raiders 1-2 Constantine Reserves

****

TUESDAY 7TH MAY
PREM DIV EAST
Millbrook Reserves 2-1 Callington Town Reserves

PREM DIV WEST
Falmouth Town Reserves 4-0 Penryn Athletic
Mousehole Development 4-0 Redruth United
Perranwell 0-1 Illogan RBL
St Just 1-1 Hayle

DIV ONE EAST
Boscastle 6-3 St Blazey Reserves
Foxhole Stars 4-2 Roche
Kilkhampton 3-0 Newquay Reserves
Looe Town 3-2 Torpoint Athletic Thirds
St Minver 8-2 Liskeard Athletic Reserves
Wadebridge Town Reserves 0-2 St Newlyn East

DIV ONE WEST
Praze 4-5 Camborne SOM
RNAS Culdrose 3-1 West Cornwall

DIV TWO EAST
Bodmin Town Reserves 1-1 Calstock
Lanivet Inn H-W St Merryn
Mevagissey H-W Saltash United Thirds
St Dennis Development 0-3 Pensilva

DIV TWO WEST
Frogpool & Cusgarne 1-1 Perranwell Reserves
Mawnan Reserves 1-1 Constantine
Redruth United Reserves 5-0 Falmouth United

DIV THREE EAST
Grampound 2-4 Bodmin Dragons
Gunnislake Reserves 3-1 Lanreath
Lostwithiel 2-0 St Mawgan Reserves

DIV THREE WEST
Carharrack 2-5 Dropship
Falmouth DC 0-2 RNAS Culdrose Reserves


****

MONDAY 6TH MAY
DIV ONE WEST
Porthleven 1-1 Camborne SOM

*****

FRIDAY 3RD MAY
PREM DIV EAST
Callington Town Reserves 0-3 St Dominick

****

SATURDAY 4TH MAY

PERCY STEPHENS CUP
SEMI-FINAL
Gerrans & St Mawes United 1-0 Lanreath
(2pm @ Sticker)

PREM DIV EAST
Gunnislake 1-2 Saltash Borough
North Petherwin 2-0 Sticker Reserves
Saltash United Reserves 2-2 St Mawgan
St Austell Reserves 0-0 Millbrook Reserves

PREM DIV WEST
Helston Athletic Development 3-0 Porthleven
Illogan RBL 1-5 Hayle
Mousehole Development 0-0 Perranwell
Redruth United 2-1 Mullion Reserves
St Just 1-0 Falmouth Town Reserves
Wendron United Reserves 0-4 Pendeen Rovers

DIV ONE EAST
Foxhole Stars 2-1 Boscastle
Liskeard Athletic Reserves 11-1 St Stephen
Nanpean Rovers 12-0 St Columb Major
Newquay Reserves 0-1 St Newlyn East
Torpoint Athletic Thirds 1-1 Kilkhampton
Wadebridge Town Reserves 1-3 St Minver

DIV ONE WEST
Camborne SOM H-W Ludgvan
Porthleven Reserves 4-1 Troon
RNAS Culdrose 1-0 St Day Reserves
St Agnes Reserves 0-6 Mawnan
Wendron United Thirds 3-2 Praze

DIV TWO EAST
Bodmin Town Reserves 2-1 St Merryn
Gorran 4-3 Mevagissey
Lifton 1-3 St Teath
St Breward 0-0 Pensilva
St Dennis Development p-p Lanivet Inn

DIV TWO WEST
Constantine 2-5 Penzance Reserves
St Buryan 1-5 Falmouth United

DIV THREE EAST
Grampound 1-2 Liskeard Athletic Thirds
Gunnislake Reserves 5-1 Looe Town Reserves
Liskeard Athletic Thirds 5-0 Grampound 
Lostwithiel 2-0 North Petherwin Reserves
Week St Mary 3-4 Bodmin Dragons

DIV THREE WEST
Dropship 8-0 Goonhavern Athletic
Lanner 3-5 St Keverne
RNAS Culdrose Reserves 1-11 Probus

DIV FOUR EAST
Biscovey 1-2 Tregony
Lifton Reserves 2-1 Gerrans & St Mawes United Reserves
St Teath Reserves 4-2 Indian Queens

DIV FOUR WEST
Frogpool & Cusgarne Reserves H-W Pendeen Rovers Reserves
Helston Raiders 0-5 St Just Reserves
Penryn Athletic Reserves 9-2 Perranporth
Troon Reserves A-W Mullion Thirds

****

THURSDAY 2ND MAY
PREM DIV WEST
Falmouth Town Reserves p-p Perranwell

DIV ONE WEST
Helston Athletic thirds 2-3 Ludgvan
Wendron United Thirds 5-1 St Agnes Reserves
****

WEDNESDAY 1ST MAY
PREM DIV WEST
Mullion Reserves 0-0 Redruth United

DIV ONE EAST
Roche 0-2 Torpoint Athletic Thirds
St Minver 3-2 Nanpean Rovers

DIV ONE WEST
Threemilestone 3-3 West Cornwall

DIV TWO EAST
Lifton 3-3 Dobwalls Reserves

DIV TWO WEST
Constantine 4-2 Falmouth United

DIV THREE EAST
Bude Town Reserves H-W Bodmin Dragons
Looe Town Reserves 11-0 St Dominick Reserves

DIV THREE WEST
Dropship 2-0 RNAS Culdrose Reserves
St Keverne 0-5 Holman SC

DIV FOUR EAST
Lostwithiel Reserves 3-1 Boscastle Reserves

DIV FOUR WEST
St Just Reserves 3-4 Pendeen Rovers Reserves

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...