Jump to content
Cornwall Football Forum

Recommended Posts

THIS WEEK'S FIXTURESSATURDAY 13TH APRIL
THURSDAY 18TH APRIL
EVELY CUP
ROUND THREE
Perranwell Reserves v Praze

PREM DIV WEST
Helston Athletic Development P-P Redruth United (Full time has now changed the date to 1st June??? No idea what is happening)

DIV ONE WEST
Ludgvan v Porthleven Reserves
St Day Reserves v Mawnan

****

WEDNESDAY 17TH APRIL
CORNWALL INTERMEDIATE CUP
SEMI-FINAL
RNAS Culdrose 1-8 Mousehole Development
@ Hayle

PREM DIV EAST
Launceston Reserves 0-4 St Mawgan

PREM DIV WEST
Falmouth Town Reserves 0-4 Hayle
Porthleven 2-1 Penryn Athletic

DIV ONE EAST
St Columb Major 1-7 Nanpean Rovers

DIV ONE WEST
St Agnes Reserves 1-2 West Cornwall

DIV TWO EAST
Pensilva 4-2 Dobwalls Reserves
Saltash United Thirds 3-0 Gorran

DIV TWO WEST
Constantine 0-4 Illogan RBL Reserves
Frogpool & Cusgarne A-A Penzance Reserves
Mawnan Reserves 1-5 Redruth United Reserves

DIV THREE EAST
St Mawgan Reserves 2-4 Bodmin Dragons

DIV THREE WEST
Holman SC 2-1 Goonhavern Athletic

DIV FOUR EAST
Gerrans & St Mawes United Reserves 0-5 Biscovey
Lifton Reserves 1-3 North Hill

DIV FOUR WEST
Troon Reserves 1-2 Storm
****

TUESDAY 16TH APRIL
PREM DIV EAST
Altarnun 3-3 Gunnislake
Millbrook Reserves 0-0 Saltash United Reserves

PREM DIV WEST
St Day 3-0 Redruth United

DIV ONE EAST
Liskeard Athletic Reserves 0-3 St Blazey Reserves
St Minver 2-0 Looe Town
St Newlyn East 4-0 Roche
Wadebridge Town Reserves 1-0 Newquay Reserves

DIV ONE WEST
Helston Athletic Thirds 4-2 Threemilestone

Ludgvan 2-4 St Ives Town
Porthleven Reserves 1-2 Mawnan
Troon 0-1 St Day Reserves

DIV TWO EAST
Lanivet Inn 3-5 Lifton
Mevagissey 5-2 St Minver Reserves
St Merryn 4-0 Bodmin Town Reserves

DIV TWO WEST
Stithians 2-4 New Inn Titans

DIV THREE EAST
Gunnislake Reserves 3-2 Lostwithiel
Lanreath 15-0 Grampound
St Dominick Reserves 3-2 Liskeard Athletic Thirds
Week St Mary 1-6 Bude Town Reserves

DIV FOUR EAST
Boscastle Reserves 1-2 Delabole United
Lostwithiel Reserves 0-3 Indian Queens
St Teath Reserves 2-1 St Eval Spitfires

DIV FOUR WEST
Frogpool & Cusgarne Reserves 1-3 Perranporth
Lizard Argyle Reserves 5-4 Wendron United Fifths
*****

MONDAY 15TH APRIL
DIV TWO WEST
St Day Thirds 0-2 Perranwell Reserves
****

SATURDAY 13TH APRIL

PREM DIV EAST
Polperro 1-3 Altarnun
Saltash Borough 6-0 Millbrook Reserves
St Austell Reserves 0-1 North Petherwin
St Mawgan 2-2 Saltash United Reserves

PREM DIV WEST
Hayle 5-2 Falmouth Town Reserves Att -35
Pendeen Rovers 1-1 Wendron United Reserves
Perranwell 3-1 Penryn Athletic
Redruth United 1-1 Mousehole Development
St Just 0-0 Helston Athletic Development

DIV ONE EAST
Kilkhampton 0-5 Boscastle
Looe Town 0-3 Nanpean Rovers
St Columb Major 0-12 Foxhole Stars
St Minver 3-0 Roche
St Newlyn East 7-1 Liskeard Athletic Reserves

DIV ONE WEST
Mawnan 10-0 Threemilestone
Porthleven Reserves 2-2 St Ives Town
St Agnes Reserves 0-4 Praze
St Day Reserves 2-0 Ludgvan
Wendron United Thirds 4-1 Hayle Reserves

DIV TWO EAST
Bodmin Town Reserves 5-1 St Dennis Development
Calstock 3-2 Mevagissey
Dobwall Reserves 6-2 St Minver Reserves
Gorran 1-2 Lifton
Lifton 2-2 Gorran
Pensilva 2-1 Lanivet Inn
St Merryn 1-4 St Breward
St Teath 1-0 Saltash United Thirds

DIV TWO WEST
Falmouth United 5-1 Constantine
Frogpool & Cusgarne 3-6 St Buryan
Illogan RBL Reserves 3-1 New Inn Titans
Newlyn Non-Athletico 5-0 Perranwell Reserves
St Day Thirds 1-2 Mawnan Reserves

DIV THREE EAST
Bodmin Dragons 1-3 Lanreath
Gerrans & St Mawes United 4-1 Week St Mary
Gunnislake Reserves 1-1 Liskeard Athletic Thirds
Looe Town Reserves p-p North Petherwin Reserves
Lostwithiel 1-3 Bude Town Reserves
North Petherwin Reserves p-p Looe Town Reserves
St Dominick Reserves 6-2 St Mawgan Reserves
Week St Mary 2-3 Gerrans & St Mawes United

DIV THREE WEST
Carharrack 3-5 St Keverne
Dropship 8-0 St Ives Mariners
Falmouth DC 2-5 Probus
Lanner 4-1 Lizard Argyle
St Erme 1-6 Holman SC

DIV FOUR EAST
Boscastle Reserves 0-5 Biscovey
Tregony 3-1 Delabole United

DIV FOUR WEST
Constantine Reserves 1-2 St Just Reserves
Helston Raiders 0-9 Dropship Reserves
Mullion Thirds  5-2 Frogpool & Cusgarne Reserves
Penryn Athletic Reserves 3-1 Pendeen Rovers Reserves
Troon Reserves 1-0 Lizard Argyle Reserves
Wendron United Fifths 1-2 Perranporth
****

FRIDAY 12TH APRIL
PREM DIV EAST
Callington Town Reserves 3-2 Sticker Reserves

DIV ONE EAST
Torpoint Athletic Thirds 2-2 St Blazey Reserves

***

THURSDAY 11TH APRIL
DIV TWO EAST

Saltash United Thirds 3-2 Calstock

****

WEDNESDAY 10TH APRIL
CORNWALL INTERMEDIATE CUP
SEMI-FINAL
Hayle p-p Saltash Borough
@ St Austell

TRACY BANFIELD CUP
SEMI-FINAL
St Dominick p-p Mousehole Development
@ St Blazey

PREM DIV EAST
North Petherwin p-p Launceston Reserves
Saltash United Reserves p-p Torpoint Athletic Reserves

DIV ONE EAST
Liskeard Athletic Reserves p-p Foxhole Stars

DIV ONE WEST
Hayle Reserves 3-1 Praze
Helston Athletic Thirds p-p Troon
Porthleven Reserves p-p Wendron United Thirds
Threemilestone p-p St Day Reserves

DIV TWO EAST
Gorran p-p Mevagissey
Lifton p-p Pensilva
St Merryn 2-3 Dobwalls Reserves
St Teath 0-0 St Breward

DIV TWO WEST
Perranwell Reserves p-p Constantine
Redruth United Reserves p-p New Inn Titans

DIV THREE EAST
St Dominick Reserves p-p Gunnislake Reserves
St Mawgan Reserves p-p Lanreath

DIV THREE WEST

Holman SC p-p Goonhavern Athletic

St Ives Mariners 2-2 Falmouth DC

Wendron United Fourths 0-9 Dropship


DIV FOUR EAST
Boscastle Reserves p-p Lifton Reserves
Gerrans & St Mawes United Reserves 2-5 Tregony

DIV FOUR WEST
Dropship Reserves 7-4 Troon Reserves
St Just Reserves p-p Pendeen Rovers Reserves

****

THURSDAY 11TH APRIL
DIV TWO EAST

Saltash United Thirds v Calstock

****
FRIDAY 12TH APRIL
PREM DIV EAST
Callington Town Reserves v Sticker Reserves

DIV ONE EAST
Torpoint Athletic Thirds v St Blazey Reserves

****

TUESDAY 9TH APRIL
EVELY CUP
ROUND THREE
Wendron United Thirds p-p Mawnan

PREM DIV WEST
Falmouth Town Reserves 11-1 St Agnes
Illogan RBL 0-0 St Day
Perranwell 2-2 Porthleven
Wendron United Reserves 4-0 Redruth United

DIV ONE EAST
St Blazey Reserves 0-2 Wadebridge Town Reserves
St Newlyn East p-p St Columb Major

DIV ONE WEST
Ludgvan 2-1 West Cornwall
St Ives Town 11-0 St Agnes Reserves

DIV TWO EAST
Lanivet Inn 3-0 St Dennis Development
St Minver Reserves p-p Bodmin Town Reserves

DIV TWO WEST
Mawnan Reserves 3-0 Stithians

DIV THREE EAST
Liskeard Athletic Thirds p-p Looe Town Reserves

DIV FOUR EAST
St Teath Reserves p-p St Eval Spitfires

DIV FOUR WEST
Constantine Reserves 1-1 Frogpool & Cusgarne Reserves

****

MONDAY 8TH APRIL
DIV TWO WEST
St Day Thirds p-p Frogpool & Cusgarne

****

SATURDAY 6TH APRIL
EVELY CUP
ROUND THREE
Perranwell Reserves p-p Praze

PERCY STEPHENS CUP
QUARTER-FINAL
Lanner p-p Frogpool & Cusgarne Reserves

PREM DIV EAST
Callington Town Reserves 4-1 Polperro
Gunnislake p-p St Mawgan
Saltash United Reserves 3-2 St Austell Reserves
St Dominick 2-0 North Petherwin
Sticker Reserves 1-3 Saltash Borough

PREM DIV WEST
Mousehole Development p-p St Day
Pendeen Rovers 2-2 Porthleven
Penryn Athletic 2-1 Mullion Reserves
St Agnes 1-2 Wendron United Reserves
St Just 2-0 Perranwell Att-40

DIV ONE EAST
Foxhole Stars 4-4 St Minver
Roche p-p St Stephen
St Columb Major 0-2 Boscastle
St Newlyn East 0-5 Kilkhampton
Torpoint Athletic Thirds p-p Wadebridge Town Reserves

DIV ONE WEST
Hayle Reserves 1-4 Troon
Ludgvan 2-3 St Agnes Reserves
Mawnan 2-1 West Cornwall
St Day Reserves 1-2 St Ives Town
Threemilestone p-p Wendron United Thirds

DIV TWO EAST
Calstock 3-2 St Dennis Development
Dobwalls Reserves p-p St Breward
Gorran p-p St Teath
Lifton 1-0 Lanivet Inn
Saltash United Thirds 4-1 Bodmin Town Reserves
St Merryn p-p Pensilva
St Minver Reserves p-p Mevagissey

DIV TWO WEST
Constantine 5-2 Mawnan Reserves
Falmouth United 3-5 New Inn Titans
Penzance Reserves 1-4 Illogan RBL Reserves Att-69
Redruth United Reserves 5-1 St Buryan
St Day Thirds 1-6 Newlyn Non-Athletico

DIV THREE EAST
Bude Town Reserves 3-0 Gunnislake Reserves
Gerrans & St Mawes United H-W Grampound
Liskeard Athletic Thirds H-W St Dominick Reserves
Lostwithiel 3-2 Looe Town Reserves
St Mawgan Reserves p-p North Petherwin Reserves
Week St Mary 1-4 Lanreath

DIV THREE WEST
Carharrack p-p Dropship
St Erme 2-3 Falmouth DC
St Ives Mariners 2-3 Lizard Argyle
Wendron United Fourths 1-1 St Keverne

DIV FOUR EAST
Boscastle Reserves 0-5 Tregony
Lostwithiel Reserves p-p Lifton Reserves
St Eval Spitfires 2-1 Biscovey
St Teath Reserves 2-2 Delabole United

DIV FOUR WEST
Helston Raiders p-p Constantine Reserves
Lizard Argyle Reserves p-p Wendron United Fifths
Mullion Thirds p-p Perranporth
Troon Reserves p-p Storm
****

WEDNESDAY 3RD APRIL
PREM DIV EAST
Millbrook Reserves p-p St Dominick

PREM DIV WEST
Mousehole Development p-p Redruth United
Porthleven A-A Hayle

DIV ONE EAST
St Blazey Reserves 6-0 St Columb Major
Wadebridge Town Reserves p-p Boscastle

DIV TWO EAST
Bodmin Town Reserves p-p Lanivet Inn
Lifton p-p Dobwalls Reserves
Saltash United Thirds p-p St Breward

DIV TWO WEST
Frogpool & Cusgarne p-p Perranwell Reserves
Mawnan Reserves p-p Constantine

Penzance Reserves p-p New Inn Titans
St Day Thirds 1-5 Illogan RBL Reserves

DIV THREE EAST
Lanreath 3-3 Bude Town Reserves
Liskeard Athletic Thirds p-p Week St Mary

DIV THREE WEST
Holman SC 6-1 Lanner

****
TUESDAY 2ND APRIL
EVELY CUP
ROUND THREE
Wendron United Thirds p-p Mawnan

PREM DIV EAST
North Petherwin p-p Callington Town Reserves
Sticker Reserves p-p Launceston Reserves

PREM DIV WEST
Falmouth Town Reserves p-p Helston Athletic Development
Penryn Athletic p-p Perranwell

DIV ONE EAST
Foxhole Stars p-p Roche
Newquay Reserves 1-7 St Minver
Torpoint Athletic Thirds p-p Liskeard Athletic Reserves

DIV ONE WEST
Helston Athletic Thirds 3-6 Hayle Reserves
Ludgvan p-p St Ives Town
St Day Reserves p-p Porthleven Reserves

DIV TWO EAST
Mevagissey p-p Gorran
St Merryn 0-0 St Minver Reserves

DIV THREE EAST
Grampound p-p Bodmin Dragons
Gunnislake Reserves p-p Looe Town Reserves
Lostwithiel p-p St Mawgan Reserves

DIV FOUR EAST
Lifton Reserves p-p North Hill

*****

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...