Jump to content
Cornwall Football Forum

Recommended Posts

Three evenings of games this week
THIS WEEK'S FIXTURES

SATURDAY 24TH FEBRUARY
CORNWALL INTERMEDIATE CUP
QUARTER-FINALS
Gunnislake 0-4 RNAS Culdrose

EVELY CUP
ROUND THREE
Boscastle p-p St Newlyn East
Kilkhampton p-p St Blazey Reserves
Perranwell Reserves p-p Praze
Wadebridge Town Reserves p-p Lifton

CORNWALL JUNIOR CUP
QUARTER-FINALS
Falmouth United 2-0 Pensilva
Stithians 0-4 Biscovey

PERCY STEPHENS CUP
QUARTER-FINAL
Falmouth DC p-p Frogpool & Cusgarne Reserves
Lanner 3-1 Mullion Thirds (reversed to Mullion)

PREM DIV EAST
Callington Town Reserves p-p Saltash Borough
Millbrook Reserves p-p Saltash United Reserves
Sticker Reserves p-p St Austell Reserves

PREM DIV WEST
Falmouth Town Reserves p-p Helston Athletic Development
Illogan RBL p-p St Day
Mousehole Development 6-3 St Agnes
Pendeen Rovers 1-1 St Just
Penryn Athletic p-p Perranwell
Wendron United Reserves p-p Porthleven

DIV ONE EAST
Foxhole Stars p-p Torpoint Athletic Thirds
St Minver p-p Looe Town
Roche p-p St Stephen

DIV ONE WEST
St Day Reserves p-p Mawnan
St Ives Town 2-2 West Cornwall
Troon 2-2 Wendron United Thirds

DIV TWO EAST
Mavagissey p-p St Minver Reserves
Saltash United Thirds p-p Bodmin Town Reserves
St Merryn p-p St Dennis Development
St Teath P-P Lanivet Inn

DIV TWO WEST
Mawnan Reserves p-p Frogpool & Cusgarne
New Inn Titans p-p St Day Thirds
Newlyn Non-Athletico p-p St Buryan (at Madron)
Redruth United Thirds p-p Penzance Reserves

DIV THREE EAST
Bude Town Reserves p-p Bodmin Dragons
Liskeard Athletic Thirds p-p Week St Mary
Looe Town Reserves p-p Gerrans & St Mawes United
North Petherwin Reserves 6-1 Grampound
St Dominick Reserves p-p Lostwithiel
St Mawgan Reserves 1-3 Gunnislake Reserves

DIV THREE WEST
Carharrack p-p RNAS Culdrose Reserves
Dropship p-p Goonhavern Athletic
Holman SC 4-0 Probus
St Ives Mariners 5-4 St Erme
St Keverne 0-1 Wendron United Fourths

DIV FOUR EAST
Gerrans & St Mawes United Reserves p-p Tregony
Lifton Reserves p-p North Hill
Lostwithiel Reserves p-p Indian Queens

DIV FOUR WEST
Constantine Reserves p-p Lizard Argyle Reserves
Helston Raiders p-p Dropship Reserves
Storm 0-13 Penryn Athletic Reserves
St Just Reserves p-p Pendeen Rovers Reserves
Wendron United Fifths p-p Perranporth

****
TUESDAY 27TH FEBRUARY
PREM DIV WEST
Wendron United Reserves v Mullion Reserves

DIV ONE EAST
Liskeard Athletic Reserves v Roche
Newquay Reserves v St Blazey Reserves
Torpoint Athletic Thirds v Looe Town

DIV ONE WEST
Helston Athletic Thirds v St Day Reserves

*****
WEDNESDAY 28TH FEBRUARY
PREM DIV EAST
Callington Town Reserves v St Dominick

DIV ONE EAST
Wadebridge Town Reserves v St Minver

DIV ONE WEST
Hayle Reserves v West Cornwall
Porthleven Reserves v Troon
 
****
WEDNESDAY 21ST FEBRUARY
EVELY CUP
THIRD ROUND
Hayle Reserves p-p Illogan RBL Reserves
*****

SATURDAY 17TH FEBRUARY
CORNWALL INTERMEDIATE CUP
QUARTER-FINALS
Gunislake p-p RNAS Culdrose
Torpoint Athletic Reserves p-p Hayle
West Cornwall 1-2 Mousehole

CORNWALL JUNIOR CUP
QUARTER-FINALS
Biscovey p-p Stithians
Lanreath 4-3 Lanivet Inn
Pensilva p-p Falmouth United

PERCY STEPHENS CUP
QUARTER-FINAL
Tregony 1-5 Gerrans & St Mawes United

PREM DIV EAST
Altarnun p-p St Mawgan
Millbrook Reserves 1-2 St Austell Reserves
North Petherwin p-p Sticker
St Dominick p-p Launceston Reserves

PREM DIV WEST
Helston Athletic Development 5-1 Pendeen Rovers
Mullion Reserves 5-1 Wendron United Reserves
Perranwell p-p Illogan RBL
St Just 1-5 St Day

DIV ONE EAST
Boscastle p-p Looe Town
Foxhole Stars p-p Torpoint Athletic Thirds
Kilkhampton p-p St Stephen
St Columb Major p-p Roche
St Minver p-p Nanpean Rovers
St Newlyn East p-p St Blazey Reserves
Wadebridge Town Reserves p-p Liskeard Athletic Reserves

DIV ONE WEST
Ludgvan p-p St Ives Town
Mawnan p-p Praze
St Day Reserves p-p Troon
Threemilestone p-p Camborne SOM

DIV TWO EAST
Bodmin Town Reserves p-p Calstock
Gorran p-p St Teath
Lifton p-p Mevagissey
St Breward 6-1 St Merryn

DIV TWO WEST
Illogan RBL Reserves p-p New Inn Titans
Perranwell Reserves p-p Mawnan Reserves
Redruth United Reserves p-p Penzance Reserves
St Buryan p-p Constantine
St Day Thirds p-p Frogpool & Cusgarne

DIV THREE EAST
Liskeard Athletic Thirds p-p Grampound
Week St Mary p-p Bude Town Reserves

DIV THREE WEST
Carharrack p-p Holman SC
Goonhavern Athletic a-a Falmouth DC
Lizard Argyle p-p Dropship
Probus p-p Lanner
St Ives Mariners p-p RNAS Culdrose Reserves
Wendron United Fourths p-p St Keverne

DIV FOUR EAST
Delabole United 6-3 North Hill
Indian Queens 2-4 Boscastle Reserves
St Eval Spitfires 1-2 St Teath Reserves

DIV FOUR WEST
Dropship Reserves 8-5 Pendeen Rovers Reserves
Frogpool & Cusgarne Reserves p-p Storm
Helston Raiders p-p Constantine Reserves
Mullion Thirds 2-2 Lizard Argyle Reserves
Penryn Athletic Reserves p-p St Just Reserves
Troon Reserves 7-4 Perranporth

****
WEDNESDAY 14TH FEBRUARY
EVELY CUP
ROUND THREE
Torpoint Athletic Thirds v Dobwalls Reserves
***
 
SATURDAY 10TH FEBRUARY
CORNWALL INTERMEDIATE CUP
ROUND THREE
Saltash United Reserves 1-0 Nanpean Rovers

CORNWALL JUNIOR CUP
QUARTER-FINALS
Biscovey p-p Stithians
Dropship 3-0 Bude Town Reserves
Lanreath p-p Lanivet Inn
Pensilva p-p Falmouth United

PERCY STEPHENS CUP
ROUND THREE
Falmouth DC p-p Frogpool & Cusgarne Reserves
Lanner p-p Mullion Thirds

QUARTER-FINAL
Tregony p-p Gerrans & St Mawes United

PREM DIV EAST
Altarnun p-p Saltash Borough
Callington Town Reserves 0-4 Torpoint Athletic Reserves
Launceston Reserves p-p Millbrook Reserves
North Petherwin p-p Polperro
St Mawgan p-p St Dominick
Sticker Reserves 0-2 Gunnislake

PREM DIV WEST
Falmouth Town Reserves p-p Porthleven
Illogan RBL p-p Pendeen Rovers
Mousehole Development p-p Redruth United
Penryn Athletic p-p St Day
Perranwell p-p Helston Development
St Agnes p-p St Just
Wendron United Reserves p-p Hayle

DIV ONE EAST
Boscastle 3-5 Foxhole Stars
St Minver p-p Liskeard Athletic Reserves
Torpoint Athletic Thirds 3-3 St Newlyn East
Looe Town 0-1 Roche
St Blazey Reserves p-p Kilkhampton
Wadebridge Town Reserves p-p Newquay Reserves

DIV ONE WEST
Camborne SOM 6-0 St Day Reserves
Hayle Reserves 1-1 Mawnan
Ludgvan H-W Threemilestone
Praze p-p St Ives Town
West Cornwall 2-2 St Agnes Reserves

DIV TWO EAST
Calstock p-p Lifton
Gorran p-p St Breward
Mevagissey 3-2 Bodmin Town Reserves
St Merryn p-p Dobwalls Reserves

DIV TWO WEST
Constantine p-p Illogan RBL Reserves
Frogpool & Cusgarne p-p St Buryan
Mawnan Reserves p-p New Inn Titans
Redruth United Reserves p-p Penzance Reserves
St Day Thirds p-p Newlyn Non-Athletico

DIV THREE EAST
Gunnislake Reserves p-p Grampound
Lostwithiel p-p St Mawgan Reserves
St Dominick Reserves p-p Liskeard Athletic Thirds
Week St Mary p-p Bodmin Dragons

DIV THREE WEST
Carharrack p-p Lizard Argyle
Holman SC p-p Goonhavern Athletic
St Keverne p-p Probus
Wendron United Fourths p-p St Erme

DIV FOUR EAST
Lifton Reserves p-p Gerrans & St Mawes United Reserves
North Hill p-p Lostwithiel Reserves

DIV FOUR WEST
Lizard Argyle Reserves 2-1 Helston Raiders
Pendeen Rovers Reserves 9-2 Penryn Athletic Reserves
St Just Reserves 3-1 Constantine Reserves
Troon Reserves p-p Storm
Wendron United Fifths p-p Perranporth
****

SATURDAY 3rd February 2024
CORNWALL INTERMEDIATE CUP
ROUND THREE
St Austell 1-2 Gunnislake

PERCY STEPHENS CUP
Quarter-Final
Lanreath 7-0 North Petherwin Reserves

PREM DIV EAST
Launceston Reserves 1-3 North Petherwin
Polperro 0-4 St Dominick
Saltash Borough 2-7 Saltash United Reserves
Torpoint Athletic Reserves 5-1 Altarnun

PREM DIV WEST
Hayle 1-4 Helston Development
Pendeen Rovers 3-0 Mullion Reserves
Penryn Athletic 3-5 St Just
Porthleven 6-0 Redruth United
St Agnes 0-4 Illogan RBL
St Day 2-0 Wendron United Reserves

DIV ONE EAST
Foxhall Stars 5-1 Looe Town
Kilkhampton p-p Newquay Reserves
St Newlyn East 4-4 Wadebridge Town Reserves
Liskeard Athletic Reserves p-p St Blazey Reserves
Nanpean Rovers 0-3 Boscastle
St Column Major 1-4 Torpoint Athletic Thirds

DIV ONE WEST
Helston Athletic Thirds 9-1 St Agnes Reserves
Mawnan 2-1 RNAS Culdrose
Praze H-W Ludgvan
St Ives Town 3-1 Camborne SOM
Threemilestone A-W Porthleven Reserves
Troon 0-1 Hayle Reserves
Wendron United Thirds 4-2 St Day Reserves

DIV TWO EAST
Lifton 4-1 Saltash United Thirds
Dobwalls Reserves 1-3 Bodmin Town Reserves
Mevagissey 0-3 St Teath
Pensilva 4-3 Gorran
St Dennis Development 3-2 Calstock
St Minver Reserves A-W Lanivet Inn

DIV TWO WEST
Constantine 3-2 Perranwell Reserves
Frogpool & Cusgarne 1-5 New Inn Titans
Illogan RBL Reserves H-W Mawnan Reserves
Redruth United Reserves p-p Falmouth United
St Day Thirds 0-0 St Buryan
Stithians 3-3 Newlyn Non-Athletico

DIV THREE EAST
Bodmin Dragons 4-1 Liskeard Athletic Thirds
Gerrans & St Mawes United 2-0 Lostwithiel
Looe Town Reserves 1-1 Week St Mary
St Dominick Reserves 2-0 Grampound
St Mawgan Reserves 2-3 Bude Town Reserves

DIV THREE WEST
Falmouth DC 0-1 Dropship
Goonhavern Athletic 4-2 RNAS Culdrose Reserves
Holman SC 8-0 Carharrack
Lanner 6-2 Wendron United Fourths
St Erme 6-0 St Keverne

DIV FOUR EAST
Biscovey 4-1 Gerrans & St Mawes United Reserves
Boscastle Reserves v St Eval Spitfires
Lostwithiel Reserves 1-2 Delabole United
St Teath Reserves 1-2 Lifton Reserves

DIV FOUR WEST
Helston Raiders 0-10 Penryn Athletic Reserves
Lizard Argyle Reserves 2-6 Perranporth
St Just Reserves 1-1 Frogpool & Cusgarne Reserves
Storm 3-4 Troon Reserves
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...