Jump to content
Cornwall Football Forum

PREDICTIONS - SATURDAY 16 October 2021

Topic will be automatically locked at 12:30


Recommended Posts

A few extra points can be earnt this week with all of the Second Round Walter C Parson Cup ties included! Good luck

SWPL

WALTER C PARSON LEAGUE CUP, 2nd Round

Axminster Town               v              St Dennis

Brixham                               v              Sticker

Callington Town                v              Bodmin Town

Camelford                           v              Dartmouth

Cullompton Rangers       v              Elmore

Elburton Villa                     v              St Austell

Honiton Town                   v              Plymouth Marjon (2.30pm)

Ivybridge Town                 v              Torrington

Liskeard Athletic               v              Wadebridge Town

Sidmouth Town                v              Falmouth Town

St Blazey                              v              Penzance

Stoke Gabriel & Torbay Police     v              Okehampton Argyle

Torpoint Athletic              v              Newquay

Torridgeside                       v              Crediton United

Wendron United              v              Bovey Tracey

Link to comment
Share on other sites

Axminster Town   3-1 St Dennis

Brixham   3-1     Sticker

Callington Town 2-2   Bodmin Town

Camelford   4-1    Dartmouth

Cullompton Rangers 3-0  Elmore

Elburton Villa     1-2     St Austell

Honiton Town      1-1      Plymouth Marjon (2.30pm)

Ivybridge Town    4-0         Torrington

Liskeard Athletic     4-2        Wadebridge Town

Sidmouth Town   0-5      Falmouth Town

St Blazey          3-0              Penzance

Stoke Gabriel & Torbay Police 0-7     Okehampton Argyle

Torpoint Athletic    3-2        Newquay

Torridgeside         1-1        Crediton United

Wendron United     3-2        Bovey Tracey

Link to comment
Share on other sites

Axminster Town         5      v        0      St Dennis

Brixham                     4         v       1       Sticker

Callington Town         1       v         2     Bodmin Town

Camelford                     3      v        1      Dartmouth

Cullompton Rangers    1   v         2     Elmore

Elburton Villa              1       v        2      St Austell

Honiton Town                2   v         3     Plymouth Marjon (2.30pm)

Ivybridge Town          1       v        2      Torrington

Liskeard Athletic          3     v       1       Wadebridge Town

Sidmouth Town          1      v          6    Falmouth Town

St Blazey                       3       v        0      Penzance

Stoke Gabriel & Torbay Police   0  v          2    Okehampton Argyle

Torpoint Athletic          3    v        1      Newquay

Torridgeside               1        v          3    Crediton United

Wendron United        1      v        0      Bovey Tracey

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Dave Deacon said:

A few extra points can be earnt this week with all of the Second Round Walter C Parson Cup ties included! Good luck

SWPL

WALTER C PARSON LEAGUE CUP, 2nd Round

Axminster Town        4       v      0        St Dennis

Brixham                   4            v      1        Sticker

Callington Town         1       v         3     Bodmin Town

Camelford                 3          v       0       Dartmouth

Cullompton Rangers  2     v       1       Elmore

Elburton Villa             1        v       2       St Austell

Honiton Town          0         v         2     Plymouth Marjon (2.30pm)

Ivybridge Town          3       v         1     Torrington

Liskeard Athletic        2       v      1        Wadebridge Town

Sidmouth Town         0       v       4       Falmouth Town

St Blazey                    3          v       0       Penzance

Stoke Gabriel & Torbay Police 1    v      4        Okehampton Argyle

Torpoint Athletic       2       v       0       Newquay

Torridgeside              1         v         3     Crediton United

Wendron United       3       v         0     Bovey Tracey

 

Link to comment
Share on other sites

Axminster Town               v              St Dennis 4-1

Brixham                               v              Sticker 3-1

Callington Town                v              Bodmin Town 0-4

Camelford                           v              Dartmouth 2-1

Cullompton Rangers       v              Elmore 3-4

Elburton Villa                     v              St Austell 1-4

Honiton Town                   v              Plymouth Marjon (2.30pm) 2-1

Ivybridge Town                 v              Torrington 3-1

Liskeard Athletic               v              Wadebridge Town 2-1

Sidmouth Town                v              Falmouth Town 0-3

St Blazey                              v              Penzance 4-1

Stoke Gabriel & Torbay Police     v              Okehampton Argyle 0-5

Torpoint Athletic              v              Newquay 3-1

Torridgeside                       v              Crediton United 0-2

Wendron United              v              Bovey Tracey 4-0

Link to comment
Share on other sites

Axminster Town   3  v  0    St Dennis

Brixham  4    v 1  Sticker

Callington Town  1  v 2    Bodmin Town

Camelford 4   v   1 Dartmouth

Cullompton Rangers  2  v 0         Elmore

Elburton Villa 2   v   1 St Austell

Honiton Town 2 v  1   Plymouth Marjon (2.30pm)

Ivybridge Town 2  v 0 Torrington

Liskeard Athletic  2  v 1       Wadebridge Town

Sidmouth Town  1 v 4    Falmouth Town

St Blazey  3  v  1  Penzance

Stoke Gabriel & Torbay Police 1 v 3          Okehampton Argyle

Torpoint Athletic 3 v  1 Newquay

Torridgeside 1 v  3 Crediton United

Wendron United 2  v 0      Bovey Tracey

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Dave Deacon said:

A few extra points can be earnt this week with all of the Second Round Walter C Parson Cup ties included! Good luck

SWPL

WALTER C PARSON LEAGUE CUP, 2nd Round

Axminster Town      4         v      1        St Dennis

Brixham    3                           v      1        Sticker

Callington Town      3          v     2         Bodmin Town

Camelford      2                     v       1       Dartmouth

Cullompton Rangers     2  v      1        Elmore

Elburton Villa      2               v       3       St Austell

Honiton Town       3            v       1       Plymouth Marjon (2.30pm)

Ivybridge Town      3           v        2      Torrington

Liskeard Athletic      3         v     2         Wadebridge Town

Sidmouth Town     1           v      4        Falmouth Town

St Blazey      3                        v      1        Penzance

Stoke Gabriel & Torbay Police   3  v      2        Okehampton Argyle

Torpoint Athletic      4        v         1     Newquay

Torridgeside     1                  v      2        Crediton United

Wendron United     3         v      1        Bovey Tracey

 

Link to comment
Share on other sites

Axminster Town              4-0              St Dennis

Brixham                            3-0             Sticker

Callington Town               1-2              Bodmin Town

Camelford                         2-2              Dartmouth

Cullompton Rangers        2-1             Elmore

Elburton Villa                    1-3             St Austell

Honiton Town                   1-1             Plymouth Marjon (2.30pm)

Ivybridge Town                 2-1              Torrington

Liskeard Athletic               3-2              Wadebridge Town

Sidmouth Town                0-5              Falmouth Town

St Blazey                           4-0              Penzance

Stoke Gabriel & Torbay Police    0-3              Okehampton Argyle

Torpoint Athletic               3-1              Newquay

Torridgeside                      2-0             Crediton United

Wendron United                3-2              Bovey Tracey

Link to comment
Share on other sites

Axminster 6 St Dennis 0

Brixham 7 Sticker 0

Callington 2 Bodmin 4

Camelford 2 Dartmouth 1

Cullompton 2 Elmore 1

Elburton Villa 1 St Austell 3

Honiton 0 Plymouth Marjons 3

Ivybridge 3 Torrington 2

Liskeard 2 Wadebridge 1

Sidmouth 0 Falmouth 6

St Blazey 4 Penzance 0

Stoke Gabriel  1  Okehampton 7

Torpoint 5 Newquay 1

Torridgeside 2 Crediton 1

Wendron 3 Bovey Tracey 1

Link to comment
Share on other sites

Axminster Town        4       v        1      St Dennis

Brixham                3               v       1       Sticker

Callington Town        2        v        3      Bodmin Town

Camelford              2             v       1       Dartmouth

Cullompton Rangers    1   v       0       Elmore

Elburton Villa           1          v        2      St Austell

Honiton Town        1           v        3      Plymouth Marjon (2.30pm)

Ivybridge Town       2          v        1      Torrington

Liskeard Athletic      2         v        1      Wadebridge Town

Sidmouth Town        1        v        4      Falmouth Town

St Blazey            3                  v       1       Penzance

Stoke Gabriel & Torbay Police   1   v        4      Okehampton Argyle

Torpoint Athletic       2       v       1       Newquay

Torridgeside             1          v      2        Crediton United

Wendron United      2        v        1      Bovey Tracey

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...