Jump to content
Cornwall Football Forum
Sign in to follow this  
Dave Deacon

SEASON 2019-20 : NOVEMBER

Recommended Posts

NOVEMBER

 

 

 

FRIDAY 1 NOVEMBER

KITCHEN KIT PENINSULA PREMIER DIVISION WEST

Camelford             P-P          Sticker

 

 

 

SATURDAY 2 NOVEMBER

BETVICTOR SOUTHERN PREMIER SOUTH

Truro City              P-P          Merthyr Town

 

 

 

FA VASE, Second Round

Falmouth Town    3-2 aet   Longlevens AFC  (2-2 at 90 mins)

Saltash United      P-P          Bridgwater Town

St Austell               0-1          Buckland Athletic

 

 

 

KITCHEN KIT PENINSULA PREMIER DIVISION EAST

Honiton Town      P-P          Torrington AFC

Torridgeside AFC P-P          Ivybridge Town

Bovey Tracey        P-P          IlfracombeTown

Brixham                 P-P          Millbrook

Cullompton Rangers  P-P   Torpoint Athletic

Elmore   P-P          Newton Abbot Spurs

Holsworthy           P-P          Sidmouth Town

Plymouth Marjons               2-3          Crediton United

Stoke Gabriel        P-P          Elburton Villa

 

 

 

KITCHEN KIT PENINSULA PREMIER DIVISION WEST

Dobwalls               P-P          Penzance

St Dennis               P-P          Wadebridge Town

Launceston           P-P          St Blazey

Mousehole            P-P          Newquay

Porthleven            P-P          Callington Town

Wendron United P-P          Liskeard Athletic

 

 

 

WALTER C PARSON LEAGUE CUP, Second Round

Helston Athletic   P-P          Bodmin Town

 

 

 

ST PIRAN LEAGUE EAST

Polperro                P-P          Callington Town Reserves

Saltash Borough   0-3          Saltash United Reserves

St Mawgan            P-P          Lanreath

Sticker Reserves   P-P          Bude Town

Wadebridge Town Reserves              P-P          St Dennis Reserves

ST PIRAN LEAGUE WEST

Illogan RBL            P-P          Perranwell

Ludgvan                 P-P          St Agnes

Redruth United    P-P          Hayle

St Ives Town         P-P          Mousehole Reserves

 

 

 

KERNOW STONE LEAGUE CUP

Liskeard Athletic Reserves                    P-P       Morwenstow

 

 

 

EAST CORNWALL PREMIER LEAGUE

Newquay Reserves              P-P          St Dominick

North Petherwin                  P-P          St Stephen

Roche     P-P          Gerrans & St Mawes Utd

St Blazey Reserves               P-P          St Teath

St Cleer    P-P       Godolphin Atlantic

Torpoint Athletic 3rds        P-P          Padstow United

Veryan      P-P       Looe Town

 

 

 

CORNWALL JUNIOR CUP, SPONSORED BY BOND TIMBER

2ND ROUND

EAST

Altarnon               P-P             Stoke Climsland

Lostwithiel             P-P            Queens Rangers

St Columb Major  P-P          Foxhoel Stars Reserves (switched to St C!)

North Hill            P-P             Mevagissey

Gunnislake          P-P       St Stephen Reserves

Nanpean Rovers  P-P          Tregrehan Mills  

Bude Town Reserves          5-0              Torpoint Athletic 4th Team

Tintagel     P-P            Biscovey

Kilkhampton          P-P          Calstock

 

WEST

Newlyn Lions        P-P         Illogan RBL Reserves

Praze-An-Beeble   P-P         Chacewater

St Buryan               1-6         Camborne School Of Mines

Threemilestone    P-P        Gwinear Church Town

Mawnan                2-0         St Day 3rds

New Inn Titans      P-P       Newlyn Non-Athletico

Frogpool & Cusgarne          P-P              Mullion Reserves

Perranwell Reserves           P-P          St Agnes 3rds

St Erme             P-P          Probus

Wendron United 4ths       P-P           St Ives Town Reserves

Stithians         P-P        Constantine

Goonhavern Athletic       P-P             Ludgvan Reserves

Holman Sports Club      4-0            Redruth United Reserves

Penzance Reserves         8-1        Storm

 

 

 

DUCHY LEAGUE

PREMIER DIVISION

Boscastle               P-P          Saltash United 3rds

St Merryn              P-P          AFC Bodmin

DIVISION ONE

Lanivet Inn            P-P          Gorran

Pensilva                 P-P          FC Tavyside

St Minver Reserves             P-P          Polperro Reserves

DIVISION TWO

Lifton 2nd               2-3          Lostwithiel FC Reserves

St Eval Spitfires    P-P          St Cleer Reserves

Week St Mary       P-P          Southgate Seniors

DIVISION THREE

St Ann's Chapel    P-P          Gunnislake Reserves

St Dominick Reserves         P-P          Bude Town 3rds

 

 

 

TRELAWNY LEAGUE

CHAMPIONSHIP

RNAS Culdrose Reserves    P-P          Illogan RBL 3rds

West Cornwall Football Club             P-P          Four Lanes

DIVISIONS 2

Constantine Reserves         P-P          New Inn Titans Reserves

Lizard Argyle Reserves        P-P          Goonhavern Athletic Reserves

Tregony                 1-7          Threemilestone Reserves

ARTHUR PEARCE CUP

Four Lanes Reserves           P-P          Holman Sports Club Reserves

LOCKHART CUP

Troon AFC Reserves            P-P          Frogpool & Cusgarne Reserves

PERCY STEPHENS CUP

Falmouth Town 3rds           3-1          Falmouth United

St Just    P-P          Lanner

 

 

 

TUESDAY 5 NOVEMBER

FA TROPHY, First Round Qualifying

Truro City              1-1          Blackfield & Langley

 

 

 

DEVON ST LUKES CUP

Elmore                   P-P          Torquay United

 

 

 

WEDNESDAY 6 NOVEMBER

FA VASE

Saltash United                   P-P          Bridgwater Town

 

 

 

KITCHEN KIT PENINSULA PREMIER DIVISION WEST

Liskeard Athletic               P-P         Launceston

Sticker                  4-4          St Blazey

 

 

 

WALTER C PARSON LEAGUE CUP, Second Round

Ivybridge Town                 P-P          Dartmouth

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...