Jump to content
Cornwall Football Forum
Dave Deacon

SWPL D1W Prediction fixtures for Saturday 17 November 2018

Recommended Posts

RGB CORNWALL SENIOR CUP, 2ND ROUND (2.00pm)
Bodmin Town v Dobwalls
Pendeen Rovers v Wadebridge Town
 

SWPL, DIVISION ONE WEST (2.15pm)

Bere Alston United v St Dennis
Holsworthy v St.Blazey (2.00pm)
Ludgvan v Wendron United
Penzance v Liskeard Athletic
Plymstock United v Bude Town

 

WALTER C PARSON CUP, 3rd Round (2.00pm)
Mousehole   v   Plymouth Argyle
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Dave Deacon said:

RGB CORNWALL SENIOR CUP, 2ND ROUND (2.00pm)
Bodmin Town v Dobwalls   5-0
Pendeen Rovers v Wadebridge Town   1-5
 

SWPL, DIVISION ONE WEST (2.15pm)

Bere Alston United v St Dennis   1-3
Holsworthy v St.Blazey (2.00pm)   3-1
Ludgvan v Wendron United   1-4
Penzance v Liskeard Athletic   1-5
Plymstock United v Bude Town   3-1

 

WALTER C PARSON CUP, 3rd Round (2.00pm)
Mousehole   v   Plymouth Argyle   1-4
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

RGB CORNWALL SENIOR CUP, 2ND ROUND (2.00pm)
Bodmin Town 6 v 0 Dobwalls
Pendeen Rovers 1 v 4 Wadebridge Town
 

SWPL, DIVISION ONE WEST (2.15pm)

Bere Alston United 2 v 1  St Dennis
Holsworthy 1 v1  St.Blazey (2.00pm)
Ludgvan 0 v 5 Wendron United
Penzance 1 v 5 Liskeard Athletic
Plymstock United 3 v 0 Bude Town

 

WALTER C PARSON CUP, 3rd Round (2.00pm)
Mousehole   1 v 6  Plymouth Argyle

Share this post


Link to post
Share on other sites

RGB CORNWALL SENIOR CUP, 2ND ROUND (2.00pm)
Bodmin Town  7v 0 Dobwalls
Pendeen Rovers 1 v  4 Wadebridge Town
 

SWPL, DIVISION ONE WEST (2.15pm)

Bere Alston United 1 v 2 St Dennis
Holsworthy 3 v  1St.Blazey (2.00pm)
Ludgvan 0 v 5 Wendron United
Penzance 0 v 4 Liskeard Athletic
Plymstock United  3v 1 Bude Town

 

WALTER C PARSON CUP, 3rd Round (2.00pm)
Mousehole 2  v  4 Plymouth Argyle
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
 

RGB CORNWALL SENIOR CUP, 2ND ROUND (2.00pm)
Bodmin Town   5-1  Dobwalls
Pendeen Rovers. 1-4  Wadebridge Town
 

SWPL, DIVISION ONE WEST (2.15pm)

Bere Alston United   1-4   St Dennis
Holsworthy   3-1  St.Blazey (2.00pm)
Ludgvan   1-5  Wendron United
Penzance  2-4  Liskeard Athletic
Plymstock United   3-2 Bude Town

 

WALTER C PARSON CUP, 3rd Round (2.00pm)
Mousehole   1-4  Plymouth Argyle
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 15/11/2018 at 13:07, Dave Deacon said:

RGB CORNWALL SENIOR CUP, 2ND ROUND (2.00pm)
Bodmin Town v Dobwalls4-1
Pendeen Rovers v Wadebridge Town 1-4
 

SWPL, DIVISION ONE WEST (2.15pm)

Bere Alston United v St Dennis 2-3
Holsworthy v St.Blazey 4-0
Ludgvan v Wendron United 0-6
Penzance v Liskeard Athletic 1-4
Plymstock United v Bude Town 3-0

 

WALTER C PARSON CUP, 3rd Round (2.00pm)
Mousehole   v   Plymouth Argyle 2-2
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Senior Cup

Bodmin 3 - 1 Dobwalls

Pendeen 1 - 5 Wadebridge

SWPL Division 1 West

Bere Alston 1 - 2 St Dennis

Holsworthy  3 - 0 St Blazey

Ludgvan 0 - 4 Wendron

Penzance 1 - 4 Liskeard

Plymstock 3 - 1 Bude

Walter C Parson Cup

Mousehole 1 - 3 Plymouth Argyle Reserves

Share this post


Link to post
Share on other sites

RGB CORNWALL SENIOR CUP, 2ND ROUND (2.00pm)
Bodmin Town v Dobwalls   6-1
Pendeen Rovers v Wadebridge Town   1-4
 

SWPL, DIVISION ONE WEST (2.15pm)

Bere Alston United v St Dennis   2-4
Holsworthy v St.Blazey (2.00pm)   3-2
Ludgvan v Wendron United   0-6
Penzance v Liskeard Athletic  1-4
Plymstock United v Bude Town  3-1

 

 WALTER C PARSON CUP, 3rd Round (2.00pm)
Mousehole   v   Plymouth Argyle  2-4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bodmin Town 3-1 Dobwalls
Pendeen Rovers 0-4 Wadebridge Town
 

SWPL, DIVISION ONE WEST (2.15pm)

Bere Alston United 1-3 St Dennis
Holsworthy 2-0 St.Blazey (2.00pm)
Ludgvan 1-5 Wendron United
Penzance 2-4 Liskeard Athletic
Plymstock United 2-1 Bude Town

 

WALTER C PARSON CUP, 3rd Round (2.00pm)
Mousehole   2-0 Plymouth Argyle
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

RGB CORNWALL SENIOR CUP, 2ND ROUND (2.00pm)
Bodmin Town 5 v 0 Dobwalls
Pendeen Rovers 1 v 4 Wadebridge Town
 

SWPL, DIVISION ONE WEST (2.15pm)

Bere Alston United 2 v 3 St Dennis
Holsworthy 1 v2  St.Blazey (2.00pm)
Ludgvan 0 v 5 Wendron United
Penzance 1 v 5 Liskeard Athletic
Plymstock United 3 v 1 Bude Town

 

WALTER C PARSON CUP, 3rd Round (2.00pm)
Mousehole   3 v 2  Plymouth Argyle

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Bodmin Town 3-0 Dobwalls
Pendeen Rovers 0-4 Wadebridge Town
 

SWPL, DIVISION ONE WEST (2.15pm)

Bere Alston United 2-3 St Dennis
Holsworthy 2-3 St.Blazey (2.00pm)
Ludgvan 0-  5 Wendron United
Penzance 2-5 Liskard Athletic
Plymstock United 3- 1 Bude Town

 

WALTER C PARSON CUP, 3rd Round (2.00pm)
Mousehole   2-1Plymouth Argyle
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×