Jump to content
Cornwall Football Forum
Sign in to follow this  
Dave Deacon

SWPL D1W Prediction matches for Saturday Sept 16th

Recommended Posts

Saturday 16th September

WALTER C PARSON CUP 1ST RD: 2.30pm Unless stated

Bude Town        v       Teignmouth

Dobwalls        v       Newton Abbot Spurs

Galmpton & Roselands       v       Liskeard Athletic

Godolphin Atlantic       v       Wadebridge Town

Holsworthy        v       St Martins

Liverton United        v       Elburton Villa

Ludgvan        v       Mousehole

Penzance       v       St Blazey

Plymstock United       v       Plymouth Marjon

Sticker         v       Porthleven

Wendron United        v        Camelford

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

WALTER C PARSON CUP 1ST RD: 2.30pm Unless stated

Bude Town     1   v  2     Teignmouth

Dobwalls     2   v   1    Newton Abbot Spurs

Galmpton & Roselands    1   v   3    Liskeard Athletic

Godolphin Atlantic    3   v   1    Wadebridge Town

Holsworthy  1      v    1   St Martins

Liverton United     1   v   3    Elburton Villa

Ludgvan   3     v   2    Mousehole

Penzance    2   v   1    St Blazey

Plymstock United   2    v   3    Plymouth Marjon

Sticker    3     v    1   Porthleven

Wendron United     1   v   5     Camelford

Share this post


Link to post
Share on other sites

WALTER C PARSON CUP 1ST RD: 2.30pm Unless stated

Bude Town     1   v  3   Teignmouth

Dobwalls     2   v   4  Newton Abbot Spurs

Galmpton & Roselands    1   v   3    Liskeard Athletic

Godolphin Atlantic    1  v   2   Wadebridge Town

Holsworthy  1      v   3  St Martins

Liverton United     1   v   3    Elburton Villa

Ludgvan   4    v   2    Mousehole

Penzance    1  v   2   St Blazey

Plymstock United   2    v   2   Plymouth Marjon

Sticker    2    v    1   Porthleven

Wendron United     1   v   4    Camelford

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Dave Deacon said:

Saturday 16th September

WALTER C PARSON CUP 1ST RD: 2.30pm Unless stated

Bude Town        v       Teignmouth 1-4

Dobwalls        v       Newton Abbot Spurs 1-3

Galmpton & Roselands       v       Liskeard Athletic 1-2

Godolphin Atlantic       v       Wadebridge Town 3-1

Holsworthy        v       St Martins 2-1

Liverton United        v       Elburton Villa 0-2

Ludgvan        v       Mousehole 2-1

Penzance       v       St Blazey 4-0

Plymstock United       v       Plymouth Marjon 3-1

Sticker         v       Porthleven 3-0

Wendron United        v        Camelford 2-2

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Dave Deacon said:

Saturday 16th September

WALTER C PARSON CUP 1ST RD: 2.30pm Unless stated

Bude Town        v       Teignmouth1-3

Dobwalls        v       Newton Abbot Spurs 1-3

Galmpton & Roselands       v       Liskeard Athletic 0-2

Godolphin Atlantic       v       Wadebridge Town 1-2

Holsworthy        v       St Martins 2-2

Liverton United        v       Elburton Villa 1-4

Ludgvan        v       Mousehole 3-0

Penzance       v       St Blazey 1-2

Plymstock United       v       Plymouth Marjon 2-3

Sticker         v       Porthleven 3-1

Wendron United        v        Camelford 1-2

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

WALTER C PARSON CUP 1ST RD: 2.30pm Unless stated

Bude Town     1   v    3   Teignmouth

Dobwalls     1   v   2    Newton Abbot Spurs

Galmpton & Roselands    0   v   3    Liskeard Athletic

Godolphin Atlantic    2   v   1    Wadebridge Town

Holsworthy      0  v   2    St Martins

Liverton United      2  v    4   Elburton Villa

Ludgvan    4    v    1  Mousehole

Penzance    2   v   1    St Blazey

Plymstock United   0    v   1    Plymouth Marjon

Sticker     3    v  2     Porthleven

Wendron United     2   v    3    Camelford

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 13/09/2017 at 12:04, Dave Deacon said:

Saturday 16th September

WALTER C PARSON CUP 1ST RD: 2.30pm Unless stated

Bude Town     0   v   3    Teignmouth

Dobwalls     1   v    4   Newton Abbot Spurs

Galmpton & Roselands    1   v    3   Liskeard Athletic

Godolphin Atlantic   2    v    1   Wadebridge Town

Holsworthy  1      v     3  St Martins

Liverton United    1    v    2   Elburton Villa

Ludgvan   1     v    2   Mousehole

Penzance   2    v      0 St Blazey

Plymstock United    0   v    2   Plymouth Marjon

Sticker     3    v    0   Porthleven

Wendron United     1   v      2  Camelford

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bude Town    0   v    4  Teignmouth

Dobwalls     1   v     3 Newton Abbot Spurs

Galmpton & Roselands 1      v    3   Liskeard Athletic

Godolphin Atlantic  1     v     2  Wadebridge Town

Holsworthy   2     v      1 St Martins

Liverton United  1      v     2  Elburton Villa

Ludgvan    3    v    1   Mousehole

Penzance    2   v    2   St Blazey

Plymstock United  1     v    2   Plymouth Marjon

Sticker    2     v     1  Porthleven

Wendron United    1    v     1   Camelford

Share this post


Link to post
Share on other sites

WALTER C PARSON CUP 1ST RD: 2.30pm Unless stated

Bude Town   1     v       Teignmouth 3

Dobwalls   1     v       Newton Abbot Spurs 3

Galmpton & Roselands  1     v       Liskeard Athletic 2

Godolphin Atlantic   4    v       Wadebridge Town 1

Holsworthy  1       v       St Martins 2

Liverton United   1     v       Elburton Villa 1

Ludgvan   3     v       Mousehole 1

Penzance       v       St Blazey

Plymstock United    2   v       Plymouth Marjon 2

Sticker    1     v       Porthleven 2

Wendron United   1     v        Camelford 5

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • Saturday 16th September

    WALTER C PARSON CUP 1ST RD: 2.30pm Unless stated

    Bude Town    1    v  3     Teignmouth

    Dobwalls     2   v   5    Newton Abbot Spurs

    Galmpton & Roselands   1    v   3    Liskeard Athletic

    Godolphin Atlantic    3   v    2   Wadebridge Town

    Holsworthy    2    v   1    St Martins

    Liverton United    1    v  3     Elburton Villa

    Ludgvan    4    v    0   Mousehole

    Penzance    2   v    1   St Blazey

    Plymstock United   3    v    1   Plymouth Marjon

    Sticker    4     v    2   Porthleven

    Wendron United    2    v    3    Camelford

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bude Town    1    v    3   Teignmouth

Dobwalls     1   v    2   Newton Abbot Spurs

Galmpton & Roselands   2    v    2   Liskeard Athletic

Godolphin Atlantic    1   v    3   Wadebridge Town

Holsworthy   1     v    1   St Martins

Liverton United     1   v     3  Elburton Villa

Ludgvan    3   v    1   Mousehole

Penzance   2    v    2   St Blazey

Plymstock United   1    v    0   Plymouth Marjon

Sticker         v       Porthleven

Wendron United    1    v    3    Camelford

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saturday 16th September 

WALTER C PARSON CUP 1ST RD: 2.30pm Unless stated

Bude Town    1-3   Teignmouth

Dobwalls     2-3      Newton Abbot Spurs

Galmpton & Roselands   3-1   Liskeard Athletic

Godolphin Atlantic    3-1    Wadebridge Town

Holsworthy    2-3    St Martins

Liverton United    2-1     Elburton Villa

Ludgvan    3-1     Mousehole

Penzance    3-1      St Blazey

Plymstock United    1-3      Plymouth Marjon

Sticker     5-2     Porthleven

Wendron United    1-4      Camelford

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saturday 16th September 

WALTER C PARSON CUP 1ST RD: 2.30pm Unless stated

Bude Town    0-3   Teignmouth

Dobwalls     2-4      Newton Abbot Spurs

Galmpton & Roselands   2-1   Liskeard Athletic

Godolphin Atlantic    2-1    Wadebridge Town

Holsworthy    2-2    St Martins

Liverton United    1-2    Elburton Villa

Ludgvan    4-1     Mousehole

Penzance    3-1      St Blazey

Plymstock United    0-2      Plymouth Marjon

Sticker     5-3     Porthleven

Wendron United    0-1      Camelford

Share this post


Link to post
Share on other sites

WALTER C PARSON CUP 1ST RD: 2.30pm Unless stated

Bude Town     1-3     Teignmouth

Dobwalls      2-2      Newton Abbot Spurs

Galmpton & Roselands    1-4       Liskeard Athletic

Godolphin Atlantic    3-1       Wadebridge Town

Holsworthy      2-0       St Martins

Liverton United    1-3       Elburton Villa

Ludgvan      4-1       Mousehole

Penzance      1-3       St Blazey

Plymstock United    0-1       Plymouth Marjon

Sticker      4-2       Porthleven

Wendron United      2-2        Camelford

Share this post


Link to post
Share on other sites

WALTER C PARSON CUP 1ST RD: 2.30pm Unless stated

Bude Town     1-4     Teignmouth

Dobwalls      3-2      Newton Abbot Spurs

Galmpton & Roselands    1-4       Liskeard Athletic

Godolphin Atlantic    3-1       Wadebridge Town

Holsworthy      2-0       St Martins

Liverton United    1-4       Elburton Villa

Ludgvan      4-1       Mousehole

Penzance      1-3       St Blazey

Plymstock United    0-2      Plymouth Marjon

Sticker      4-2       Porthleven

Wendron United      1-2        Camelford

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×