Jump to content
Cornwall Football Forum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest

ECPL fixtures 2007-8

Recommended Posts

Guest

There has been a number of changes already to the orginal list sent out to clubs, there will be others when the FA Vase, FA Cup etc draws have been made on Monday as a number of teams in the league are reserve sides.

Well done Mike Murray

EAST CORNWALL FOOTBALL LEAGUE FIXTURES 2007/2008

Saturday 18th August 2007

Premier Division

Bodmin Town v Tamarside

Lanreath v Torpoint Athletic.

Morwenstow v Padstow

Probus v Godolphin

Saltash United v Biscovey

Sticker v Liskeard Athletic.

Wadebridge Town v Launceston

Division 1

Bere Alston v Camelford

Bude v Nanpean Rovers

Lifton v Polperro

St Blazey v Holsworthy

St Columb Major v Roche

St Stephen v St Newlyn East

Tavistock v Callington Town

Tuesday 21st.August

Premier Division

Godolphin v Sticker

Wadebridge Town v Lanreath

Division 1

Callington Town v Bere Alston

Camelford v Roche

Tavistock v Lifton

Wednesday 22nd.August

Premier Division

Bodmin Town v Padstow

Liskeard Ath v Tamarside

Morwenstow v Launceston

Probus v Biscovey

Saltash Utd v Torpoint Ath.

Division 1

Holsworthy v Bude

Polperro v St Blazey

St Columb Major v St Newlyn East

St Stephen v Nanpean

Saturday 25th.August

Premier Division

Godolphin v Wadebridge

Lanreath v Tamarside

Morwenstow v Biscovey

Probus v Padstow

Saltash Utd v Bodmin Town

Sticker v Launceston

Torpoint Ath v Liskeard Ath.

Division 1

Bere Alston v Tavistock

Bude v Roche

Camelford v St Newlyn East

Holsworthy v St Columb Major

Lifton v Callington

Nanpean v St Blazey

Polperro v St Stephen

Tuesday 28th.August

Premier Division

Godolphin v Padstow

Wadebridge v Morwenstow

Division 1

Bere Alston v Lifton

Nanpean v St Columb M

Tavistock v Polperro

Wednesday 29th.August

Premier Division

Bodmin v Biscovey

Launceston v Lanreath

Liskeard v Saltash Utd

Sticker v Probus

Torpoint v Tamarside

Division 1

Bude v Camelford

Holsworthy v Callington

St Blazey v St Newlyn E

St Stephen v Roche

Saturday 1st.September

Cup Group A

Bere Alston v Bude

Holsworthy v Lifton

Morwenstow v Launceston

Cup Group B

Callington v Torpoint

Launceston v Saltash

Polperro v Tamarside

Group C

Bodmin v Camelford

Godolphin v St Columb M

St Newlyn E v Padstow

Group D

Nanpean v St Blazey

Roche v Probus

Sticker v St Stephen

Premier Division

Liskeard v Wadebridge

Tuesday 4th.September

Cup Group A

Bere Alston v Tavistock

Bude v Morwenstow

Lifton v Launceston

Group B

Liskeard v Lanreath

Group D

Nanpean v Biscovey

Wednesday 5th.September

Group B

Callington v Tamarside

Torpoint v Polperro

Group C

Camelford v Wadebridge

Padstow v Bodmin

St Columb M v Godolphin

Group D

Roche v Sticker

Probus v St Stephen

Division 1

Holsworthy v St Blazey

Saturday 8th.September

Cup Group A

Bude v Lifton

Holsworthy v Tavistock

Morwenstow v Bere Alston

Group B

Polperro v Lanreath

Saltash v Tamarside

Group C

Godolphin v Camelford

Padstow v Wadebridge

St Newlyn E v Bodmin

Group D

Roche v Biscovey

St Blazey v Probus

Sticker v Nanpean

Premier Division

Launceston v Torpoint

Division 1

St Columb M v St Stephen

Tuesday 11th.September

Cup Group A

Tavistock v Bude

Holsworthy v Morwenstow

Cup Group C

Wadebridge v St Columb M

Cup Group D

St Blazey v Biscovey

Wednesday 12th.September

Cup Group A

Launceston v Bere Alston

Cup Group B

Liskeard v Polperro

Saltash v Lanreath

Cup Group C

Bodmin v Godolphin

Saturday 15th.September

Cup Group A

Bere Alston v Holsworthy

Launceston v Bude

Lifton v Tavistock

Cup Group B

Lanreath v Liskeard

Saltash v Polperro

Torpoint v Callington

Cup Group C

Padstow v Camelford

St Columb M v Bodmin

Wadebridge v St Newlyn E

Cup Group D

Nanpean v Roche

St Stephen v St Blazey

Sticker v Probus

Premier Division

Godolphin v Biscovey

Morwenstow v Tamarside

Tuesday 18th.September

Cup Group A

Tavistock v Bere Alston

Cup Group D

St Blazey v Roche

Wednesday 19th.September

Cup Group A

Launceston v Holsworthy

Cup Group B

Liskeard v Torpoint

Tamarside v Saltash

Saturday 22nd.September

Cup Group A

Bere Alston v Launceston

Bude v Holsworthy

Lifton v Morwenstow

Cup Group B

Callington v Lanreath

Saltash v Torpoint

Tamarside v Polperro

Cup Group C

Camelford v Bodmin

Padstow v St Columb M

St Newlyn E v Godolphin

Cup Group D

Probus v Biscovey

St Stephen v Roche

Sticker v St Blazey

Premier Division

Launceston v Wadebridge

Division 1

Tavistock v Nanpean

Tuesday 25th. September

Cup Group A

Holsworthy v Bere Alston

Tavistock v Launceston

Wednesday 25th.September

Cup Group B

Saltash v Liskeard

Tamarside v Torpoint

Saturday 29th.September

Cup Group A

Launceston v Morwenstow

Lifton v Bere Alston

Tavistock v Holsworthy

Cup Group B

Callington v Polperro

Tamarside v Lanreath

Torpoint v Liskeard

Cup Group C

Bodmin v St Newlyn E

Camelford v Padstow

Godolphin v Wadebridge

Cup Group D

Nanpean v Probus

St Stephen v Biscovey

Sticker v Roche

Division 1

St Blazey v St Columb M

Tuesday 2nd.October

Cup Group C

Wadebridge v Padstow

Wednesday 3rd.October

Cup Group B

Liskeard v Tamarside

Cup Group C

Bodmin v St Columb M

Cup Group D

St Blazey v St Stephen

Saturday 6th.October

Cup Group A

Bude v Launceston

Lifton v Holsworthy

Morwenstow v Tavistock

Cup Group B

Polperro v Saltash

Tamarside v Callington

Torpoint v Lanreath

Cup Group C

Godolphin v Padstow

St Columb M v Camelford

Wadebridge v Bodmin

Cup Group D

Biscovey v Sticker

Roche v St Stephen

St Blazey v Nanpean

Premier Division

Liskeard v Probus

Division 1

St Newlyn E v Bere Alston

Tuesday 9th.October

Cup Group A

Tavistock v Lifton

Wednesday 10th.October

Group B

Liskeard v Callington

Cup Group D

Biscovey v St Blazey

Division 1

Holsworthy v Camelford

Saturday 13th.October

Cup Group A

Bude v Bere Alston

Launceston v Lifton

Morwenstow v Holsworthy

Cup Group B

Lanreath v Callington

Liskeard v Saltash

Torpoint v Tamarside

Cup Group C

Bodmin v Padstow

Camelford v Godolphin

St Newlyn E v Wadebridge

Cup Group D

Biscovey v Roche

Nanpean v Sticker

Probus v St Blazey

Division 1

Polperro v St Columb M

Tavistock v St Stephen

Wednesday 17th.October

Cup Group C

Bodmin v Wadebridge

Bude v Tavistock

Morwenstow v Lifton

Cup Group B

Lanreath v Torpoint

Saltash v Callington

Tamarside v Liskeard

Cup Group C

Padstow v Godolphin

St Columb M v Wadebridge

St Newlyn E v Camelford

Cup Group D

Biscovey v Probus

Nanpean v St Stephen

St Blazey v Sticker

Premier Division

Bodmin v Launceston

Division 1

Roche v Polperro

Saturday 27th.October

Cup Group A

Bere Alston v Morwenstow

Holsworthy v Launceston

Lifton v Bude

Cup Group B

Lanreath v Tamarside

Liskeard v Callington

Polperro v Torpoint

Cup Group C

St Columb M v St Newlyn E

Wadebridge v Godolphin

Cup Group D

Biscovey v Nanpean

Roche v St Blazey

St Stephen v Probus

Premier Division

Padstow v Bodmin

Sticker v Saltash

Division 1

Tavistock v Camelford

Saturday 3rd.November

Cup Group A

Bere Alston v Lifton

Launceston v Tavistock

Morwenstow v Bude

Cup Group B

Callington v Saltash

Polperro v Liskeard

Cup Group C

Camelford v St Newlyn E

Godolphin v Bodmin

St Columb M v Padstow

Cup Group D

Probus v Sticker

Roche v Nanpean

St Blazey v St Stephen

Premier Division

Biscovey v Wadebridge

Tamarside v Lanreath

Saturday 10th.November

Cup Group B

Polperro v Callington

Torpoint v Saltash

Cup Group C

St Newlyn E v St Columb M

Cup Group D

Probus v Nanpean

St Stephen v Sticker

Premier Division

Biscovey v Godolphin

Launceston v Bodmin

Liskeard v Morwenstow

Padstow v Lanreath

Tamarside v Wadebridge

Division 1

Bude v Tavistock

Bere Alston v St Blazey

Lifton v Camelford

Roche v Holsworthy

Saturday 17th.November

Cup Group B

Lanreath v Polperro

Callington v Liskeard

Cup Group C

Camelford v St Columb M

Godolphin v St Newlyn E

Cup Group D

Probus v Roche

St Stephen v Nanpean

Sticker v Biscovey

Premier Division

Bodmin v Morwenstow

Torpoint v Launceston

Saltash v Wadebridge

Tamarside v Padstow

Division 1

Bude v Bere Alston

St Blazey v Tavistock

Saturday 24th.November

Cup Group C

Padstow v St Newlyn E

Premier Division

Biscovey v Morwenstow

Lanreath v Bodmin

Liskeard v Launceston

Godolphin v Probus

Sticker v Tamarside

Torpoint v Wadebridge

Division 1

Camelford v Holsworthy

Lifton v Bude

Nanpean v Polperro

Roche v Tavistock

St Columb M v St Blazey

St Stephen v Bere Alston

Saturday 1st.December

Premier Division

Biscovey v Liskeard

Bodmin v Torpoint

Lanreath v Godolphin

Morwenstow v Sticker

Padstow v Launceston

Tamarside v Saltash

Wadebridge v Probus

Division 1

Bere Alston v Callington

Polperro v Lifton

Roche v Camelford

St Blazey v Bude

St Newlyn E v Nanpean

St Stephen v Holsworthy

Tavistock v St Columb M

Saturday 8th.December

League Cup 1st Round

Saturday 15th.December

Premier Division

Biscovey v Torpoint

Bodmin v Liskeard

Godolphin v Morwenstow

Launceston v Sticker

Saltash v Lanreath

Tamarside v Probus

Wadebridge v Padstow

Division 1

Callington v St Blazey

Camelford v St Stephen

Holsworthy v Polperro

Lifton v St Columb M

Nanpean v Bere Alston

St Newlyn E v Roche

Tavistock v Bude

Saturday 22nd.December

Premier Division

Bodmin v Godolphin

Lanreath v Sticker

Padstow v Liskeard

Probus v Torpoint

Saltash v Morwenstow

Tamarside v Launceston

Wadebridge v Biscovey

Division 1

Callington v Nanpean

Holsworthy v Lifton

Roche v St Columb M

St Blazey v Bere Alston

St Newlyn E v Tavistock

St Stephen v Polperro

Saturday 29th.December

Premier Division

Lanreath v Wadebridge

Morwenstow v Torpoint

Padstow v Tamarside

Probus v Saltash

Sticker v Bodmin

Division 1

Lifton v Bere Alston

Nanpean v Camelford

Polperro v Callington

Roche v St Blazey

St Newlyn E v Bude

St Stephen v St Columb M

Tavistock v Holsworthy

Saturday 5th.January 2008

Premier Division

Bodmin v Lanreath

Padstow v Saltash

Probus v Launceston

Sticker v Morwenstow

Tamarside v Liskeard

Torpoint v Biscovey

Wadebridge v Godolphin

Division 1

Callington v St Newlyn E

Polperro v Holsworthy

Roche v Nanpean

St Blazey v Camelford

St Columb M v Lifton

St Stephen v Bude

Tavistock v Bere Alston

Saturday 12th January

Cornwall Senior Cup 1st Round

Division 1

St Newlyn E v Camelford (Prov.)

Callington v Lifton (Prov)

Fixtures to be advised when draw is known

Saturday 19th.January

Premier Division

Biscovey v Tamarside

Godolphin v Saltash

Lanreath v Probus

Liskeard v Bodmin

Launceston v Padstow

Morwenstow v Wadebridge

Torpoint v Sticker

Division 1

Bude v Callington

Camelford v Bere Alston

Lifton v St Blazey

Nanpean v Tavistock

Polperro v Roche

St Columb M v Holsworthy

St Newlyn E v St Stephen

Saturday26th.January

Premier Division

Bodmin v Probus

Godolphin v Launceston

Lanreath v Morwenstow

Liskeard v Biscovey

Padstow v Torpoint

Saltash v Tamarside

Wadebridge v Sticker

Division 1

Bere Alston v Holsworthy

Bude v St Blazey

Callington v Polperro

Roche v Lifton

St Columb M v Nanpean

St Stephen v Camelford

Tavistock v St Newlyn E

Saturday 2nd.February

Premier Division

Biscovey v Launceston

Lanreath v Saltash

Morwenstow v Godolphin

Padstow v Wadebridge

Probus v Liskeard

Tamarside v Sticker

Torpoint v Bodmin

Division 1

Bere Alston v St Newlyn E

Callington v St Stephen

Camelford v Bude

Lifton v Tavistock

Nanpean v Holsworthy

St Blazey v Roche

St Columb M v Polperro

Saturday 9th.February

Premier Division

Biscovey v Padstow

Godolphin v Lanreath

Launceston v Tamarside

Liskeard v Torpoint

Probus v Morwenstow

Saltash v Sticker

Wadebridge v Bodmin

Division 1

Bere Alston v Roche

Bude v Lifton

Holsworthy v Nanpean

Polperro v Tavistock

St Blazey v St Stephen

St Columb M v Camelford

St Newlyn E v Callington

Saturday 16th.February

Premier Division

Biscovey v Lanreath

Godolphin v Liskeard

Morwenstow v Saltash

Sticker v Wadebridge

Torpoint v Probus

Division 1

Callington v St Columb M

Camelford v St Blazey

Lifton v St Newlyn E

Nanpean v St Stephen

Polperro v Bere Alston

Roche v Bude

Saturday 23rd.February

Premier Division

Biscovey v Probus

Lanreath v Launceston

Padstow v Morwenstow

Saltash v Godolphin

Sticker v Torpoint

Tamarside v Bodmin

Wadebridge v Liskeard

Division 1

Bere Alston v Nanpean

Bude v Polperro

Lifton v St Stephen

Roche v Callington

St Columb M v Tavistock

St Newlyn E v Holsworthy

Saturday 1st.March

Premier Division

Bodmin v Saltash

Launceston v Morwenstow

Liskeard v Godolphin

Padstow v Wadebridge

Probus v Lanreath

Sticker v Biscovey

Tamarside v Torpoint

Division 1

Callington v Camelford

Holsworthy v Roche

Lifton v Nanpean

Polperro v Bude

St Columb M v Bere Alston

St Newlyn E v St Blazey

St Stephen v Tavistock

Saturday 8th.March

Premier Division

Launceston v Biscovey

Morwenstow v Lanreath

Probus v Bodmin

Saltash v Liskeard

Sticker v Padstow

Tamarside v Godolphin

Wadebridge v Torpoint

Division 1

Bere Alston v St Columb M

Camelford v Callington

Holsworthy v St Stephen

Lifton v Roche

Nanpean v Bude

St Newlyn E v Polperro

Tavistock v St Blazey

Saturday 15th.March

Premier Division

Biscovey v Sticker

Lanreath v Biscovey

Padstow v Godolphin

Probus v Tamarside

Saltash v Launceston

Torpoint v Morwenstow

Division 1

Bere Alston v Polperro

Bude v St Newlyn E

Callington v Roche

Camelford v St Columb M

St Blazey v Nanpean

St Stephen v Lifton

Saturday 22nd.March

Premier Division

Biscovey v Bodmin

Launceston v Probus

Morwenstow v Liskeard

Saltash v Padstow

Torpoint v Lanreath

Wadebridge v Tamarside

Sticker v Godolphin

Division 1

Bere Alston v Bude

Holsworthy v Tavistock

Nanpean v Callington

Polperro v Camelford

St Newlyn E v Lifton

St Stephen v St Blazey

Sunday 23rd March

League Cup Final

Saturday 29th.March

Premier Division

Godolphin v Bodmin

Liskeard v Sticker

Padstow v Probus

Tamarside v Morwenstow

Lanreath v Biscovey

Division 1

Callington v Bude

Camelford v Tavistock

Lifton v Holsworthy

Polperro v Nanpean

Roche v Bere Alston

St Newlyn E v St Columb M

Saturday 5th.April

Premier Division

Godolphin v Tamarside

Lanreath v Padstow

Launceston v Liskeard

Morwenstow v Bodmin

Probus v Sticker

Torpoint v Saltash

Division 1

Bere Alston v St Stephen

Camelford v Polperro

Nanpean v St Newlyn E

St Blazey v Lifton

St Columb M v Bude

Tavistock v Roche

Callington v Holsworthy

Wednesday 9th.April

Division 1

Holsworthy v Bere Alston

Saturday 12th.April

Premier Division

Bodmin v Sticker

Lanreath v Liskeard

Launceston v Godolphin

Tamarside v Biscovey

Torpoint v Padstow

Wadebridge v Saltash

Division 1

Bude v St Columb M

Camelford v Nanpean

Polperro v St Newlyn E

St Stephen v Callington

Saturday 19th.April

Premier Division

Bodmin v Wadebridge

Godolphin v Torpoint

Launceston v Saltash

Morwenstow v Probus

Padstow v Biscovey

Sticker v Lanreath

Division 1

Bude v St Stephen

Camelford v Lifton

Holsworthy v St Newlyn E

Nanpean v Roche

St Blazey v Polperro

Callington v Tavistock

Wednesday 23rd.April

Premier Division

Biscovey v Saltash

Liskeard v Padstow

Division 1

Bude v Holsworthy

St Columb M v Camelford

Roche v St Stephen

Saturday 26th.April

Premier Division

Padstow v Sticker

Saltash v Probus

Torpoint v Godolphin

Liskeard v Lanreath

Division 1

Nanpean v Lifton

Roche v St Newlyn E

St Blazey v Callington

:clapper:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

ECPL clubs are reminded that if they see an error or mistake, or they have a query to contact the league fixtures secretary Mike Murray ASAP.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Just a couple of changes

Wednesday 3rd October

Delete Cup Group D St Blazey v St Stephen : insert Division One St Blazey v Callington.

Saturday April 26th

Add St Columb M v Callington

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

I understand the fixtures secretary has spoken to St Blazey and there would appear to be no Peninsula League matches schedued for St Blazey on a Wednesday. I would advise contacting the fixtures secretary.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Phil H

Weds 10th Oct - St Blazey V Falmouth

Weds 7th Nov - St Blazey V Holsworthy

Two examples of Weds midweeek SWPL games at St Blazey

Regards

Phil H

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Thanks Phil H. Sounds like a break down of communications somewhere. I'm sure all will be revealed tomorrow when we awake to birds twittering, the sun shining and pi**ing down with rain.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

An added League Cup fixture

League Cup Group D

Wednesday 31st october

Biscovey v St Stephen

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

25th August

The match between Lanreath v Tamarside has been postponed to a later date. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Change of fixture

League Cup Group C

Camelford v Wadebridge Town was Wednesday 5th September now Tuesday 4th September

Share this post


Link to post
Share on other sites

IS ANYBODY ACTUALLY WRITING ALL OF THIS DOWN ??

LOOKS LIKE WE WILL NEED TO POST EACH MONTH AS IT COMES AS THERE ARE NOW MORE EXCEPTIONS TO THE RULE THAN IS COUNTABLE.

WELL DONE FOR MAKING THE EFFORT THOUGH. BETTER YOU THAN ME.

Share this post


Link to post
Share on other sites

×