Jump to content
Cornwall Football Forum
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Smeethy09

Members
  • Content Count

    480
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Smeethy09 last won the day on June 2 2018

Smeethy09 had the most liked content!

About Smeethy09

  • Rank
    Premier Contributor

Previous Fields

  • Club
    St day

Recent Profile Visitors

1,103 profile views
  1. Fixtures forSaturday 16th February 2019 Falmouth Town Reserves 3 v 1 Wendron United Reserves Hayle 4 v 0 Mullion Helston Athletic Reserves 3 v 0 Lizard Argyle Pendeen Rovers 1 v 3 St Day Penryn Athletic 5 v 1 St Agnes Redruth United 1 v 5 Perranporth RNAS Culdrose 2 v 1 Porthleven Reserves St Just 1 v 4 Illogan RBL
  2. Bude Town 2v3 Plymstock United Liskeard Athletic 4v0 Penzance Plymouth Marjon 1v3 Mousehole St Dennis 4v1 Bere Alston United St.Blazey 2v1 Holsworthy Wadebridge Town 1v2 Dobwalls Wendron United 7v0 Ludgvan
  3. Cullompton Rangers v Camelford 3-1 Elburton Villa v Falmouth Town 2-3 Exmouth Town v Callington Town 5-1 Godolphin Atlantic v Helston Athletic 2-3 Ivybridge Town v Launceston 3-1 Newquay v Millbrook 2-1 Saltash United v Bodmin Town 3-2 St Austell v Tavistock 2-3
  4. When’s the draw for next round ?
  5. SWPL (3.00pm) DIVISION ONE WEST Bere Alston United 1 v 3 Dobwalls Wadebridge Town 4 v 1 Bude Town WALTER C PARSON CUP, Quarter Final (2.30pm) Elburton Villa 1v3 Mousehole DURNING LAWRENCE CORNWALL CHARITY CUP, Quarter Finals (2.00pm) Polperro 1 v 4 Penzance Porthleven 2 v 1 Illogan RBL St Dennis 3 v 1 St Blazey Wendron United 0 v 4 Liskeard Athletic
  6. Callington Town 2 Newquay 1 Exmouth Town 3 Plymouth Argyle Res 2 Godolphin Atlantic 3 Sticker 1 Ivybridge Town 3 Camelford 2 St Austell 3 Launceston 1 Tavistock 4 Millbrook 1 Torpoint Athletic 1 Falmouth Town 2  Elburton Villa 1 Mousehole 3   Saltash United 3 Bodmin Town 2
  7. Saturday 26th January Falmouth Town Reserves 3 v 1 St Day Helston Athletic Reserves 9 v 0 Carharrack Mullion 3 v 1 West Cornwall Perranporth 3 v 2 Lizard Argyle Perranwell 5 v 1 Redruth United Porthleven Reserves 2 v 3 Pendeen Rovers RNAS Culdrose 1 v 3 St Ives Town St Agnes 2 v 2 Hayle Wendron United Reserves 1 v 4 Penryn Athletic League Cup Q-F Illogan RBL 4 v 1 St Just
  8. Bere Alston United 1v2 Penzance Bude Town 7v0 Ludgvan Dobwalls 3v1 Wendron United Plymouth Marjon 1v3 Porthleven (3.00pm) Plymstock United 3v2 St Dennis St.Blazey 1v3 Mousehole (3.00pm) Wadebridge Town 2v1 Holsworthy (3.00pm)
  9. Bodmin Town 3-0 Torpoint Athletic  Cullompton Rangers 3-1 Helston Athletic Elburton Villa 5-0 Sticker  Exmouth Town 3-0 Launceston (2.15pm) Godolphin Atlantic 1-3 St Austell Ivybridge Town 1-4 Saltash United Millbrook 3-0 Camelford
  10. Fixtures forSaturday 19th January 2019 Carharrack 0 v 8 Perranporth Lizard Argyle 1 v 3 Falmouth Town Reserves Mullion 2 v 3 RNAS Culdrose Pendeen Rovers 4 v 1 West Cornwall Penryn Athletic 2 v 3 Helston Athletic Reserves Redruth United 4 v 2 Porthleven Reserves St Day 3 v 1 Hayle St Ives Town 2 v 1 Perranwell St Just 2 v 3 St Agnes Wendron United Reserves 1 v 3 Illogan RBL
  11. Bude Town. 1-4 Mousehole Holsworthy 3-2 Plymstock United (3.00pm) Ludgvan 1-7 Bere Alston United Penzance 3-1 St.Blazey  Plymouth Marjon 3-2 Wendron United (3.00pm) Porthleven 1-3 Liskeard Athletic (3.00pm)  St Dennis 3-2 Dobwalls
  12. PREMIER DIVISION (3.00pm) Callington Town 4-1 Godolphin Atlantic Exmouth Town 2-3 St Austell (2.15pm) Falmouth Town 2-1 Cullompton Rangers Ivybridge Town 1-3 Tavistock Launceston 1-2 Torpoint Athletic (2.15pm) Millbrook 2-3 Bodmin Town Saltash United 3-2 Elburton Villa
  13. Fixtures forSaturday 12th January 2019Note the postponed gamesFalmouth Town Reserves 2 v 3 St Ives Town Hayle 1 v 4 Helston Athletic Reserves Illogan RBL 5 v 1 Redruth United Penryn Athletic 4 v 0 Lizard Argyle Perranporth 3 v 1 Wendron United Reserves Perranwell P-P St Just RNAS Culdrose 2 v 0 Carharrack St Agnes 3 v 1 Pendeen Rovers St Day 5 v 1 Mullion West Cornwall P-P Porthleven Reserves
  14. Liskeard Athletic 11 v 0. Ludgvan (3.00pm) Mousehole 5 v 1 Bere Alston United Plymouth Marjon 2 v 3 Wadebridge Town (3.00pm) Plymstock United 3 v 1 Penzance Porthleven 5 v 1 Bude Town (3.00pm) Wendron United 2 v 3 St Dennis
  15. Perranwell 0 St Austell 6 Cullompton Rangers 2 Callington Town 0 Elburton Villa 1 Helston Athletic 1 Godolphin Atlantic 1 Exmouth Town 4 Millbrook 2 Ivybridge Town 0 Saltash United 5 Newquay 1 Sticker 0 Falmouth Town 3 Tavistock 6 Launceston 1
×