Jump to content
Cornwall Football Forum

Humpfry

Members
  • Content count

    98
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Humpfry

  1. Saturday 15th September - 3 o'clock kick off Fa Vase Camelford Vs Bodmin Come and watch this local derby at Trefrew Park as the two sides clash for the first time ever in the Fa Vase Admission Adult:£5 , Oap:£3 , U16's: Free Hot food and refreshments all available from our clubhouse, match day programmes and club badges can be found on the gate.
  2. Tuesday 11th September 7:30 kick Off Camelford Vs Launceston Admission: Adult £5, Oap £3, U16s free Hot food and refreshments can be found in our clubhouse Coloured matchday programmes and badges are also available
  3. South West Peninsula Premier league - Tuesday 28th August Camelford Vs Falmouth 7:30 kick off at Trefrew Park, come along and support local football! Hot food, refreshments, club badges, programmes all available from our clubhouse.
  4. Saturday 23rd September DIVISION ONE WEST : 3.00PM Holsworthy 2 v Mousehole 2 Illogan RBL 2 v Liskeard Athletic 3 Ludgvan 5 v Bude Town 1 Millbrook 3 v Penzance 1 Plymouth Marjon 2 v Wadebridge Town 1 Plymstock United 1 v Dobwalls 1 St Dennis 1 v Wendron United 1
  5. Saturday 23rd September FA VASE 2ND QUALIFYING ROUND : 3.00PM Cullompton Rangers 1 v Cribbs 2 Longwell Green 2 v Ivybridge Town 1 Portishead 1 v Bodmin Town 2 St Austell 3 v Bridgwater Town 1 Tavistock 1 v Camelford 1 Willand Rovers 2 v Saltash United 4 Wincanton Town 1 v Plymouth Parkway 6 PREMIER DIVISION : 3.00PM Callington Town 1 v Sticker 2 Falmouth Town 2 v Plymouth Argyle 1 Launceston 4 v Exmouth Town 1 Newquay 3 v Stoke Gabriel 1
  6. Tuesday 19th September Walter C Parson Cup 1st Rd: 7.30pm Newquay 5 v St Dennis 1 Division One West: 7.30pm Plymouth Marjon 1 v Elburton Villa 2
  7. Wednesday 20th September FA Cup 2nd Qualifying Round: 3pm Bodmin Town 2 v Bideford 1 Premier Division: 7.30pm Plymouth Parkway 7 v Godolphin Atlantic 1 Saltash United 1 v Launceston 2 Tavistock 3 v Ivybridge Town 1 Witheridge 1 v Exmouth Town 2
  8. Tuesday 19th September Walter C Parson Cup 1st Rd: 7.30pm Callington Town 1 v Torpoint Athletic 0 Newquay 5 v St Dennis 1 Premier Division : 7.30pm St Austell 1 v Camelford 2
  9. WALTER C PARSON CUP 1ST RD: 2.30pm Unless stated Bude Town 1 v Teignmouth 3 Dobwalls 1 v Newton Abbot Spurs 3 Galmpton & Roselands 1 v Liskeard Athletic 2 Godolphin Atlantic 4 v Wadebridge Town 1 Holsworthy 1 v St Martins 2 Liverton United 1 v Elburton Villa 1 Ludgvan 3 v Mousehole 1 Penzance v St Blazey Plymstock United 2 v Plymouth Marjon 2 Sticker 1 v Porthleven 2 Wendron United 1 v Camelford 5
  10. Friday 15th September WALTER C PARSON CUP 1ST RD: 7.30pm Callington Town 1 v Torpoint Athletic 1 Falmouth Town 2 v Helston Athletic 1
  11. Saturday 16th September FA CUP 2ND QUALIFYING ROUND: 3pm Bodmin Town 2 v Bideford 1 Tavistock 1 v Frome Town 2 WALTER C PARSON CUP 1ST RD: 2.30pm Unless stated Godolphin Atlantic 4 v Wadebridge Town 1 Ivybridge Town 3 v Bovey Tracey 1 Launceston 3 v Brixham 1 Sticker 1 v Porthleven 2 Stoke Gabriel 2 v Witheridge 1 Wendron United 1 v Camelford 5 PREMIER DIVISION: 3pm Cullompton Rangers 1 v Plymouth Argyle 5 Plymouth Parkway 5 v St Austell 0 Saltash United 2 v Exmouth Town 0
  12. Plymouth Marjon 2 v Holsworthy 1 Wadebridge Town 1 v Ludgvan 2
  13. Ivybridge Town 1 v Plymouth Parkway 6 Plymouth Argyle 5 v Stoke Gabriel 0 Tavistock 3 v Exmouth Town 1
  14. Camelford 2 v Falmouth Town 1 Helston Athletic 1 v Bodmin Town 3 Newquay 2 v St Austell 3
  15. FA VASE Cadbury Heath 3 v St Blazey 1 Roman Glass 1 v Elburton Villa 2 SWPL D1W Bude Town 2 v Mousehole 1 Illogan RBL 1 v Holsworthy 1 Millbrook 2 v Wendron United 1 Penzance 3 v St Dennis3 Plymstock United 1 v Ludgvan 2 Porthleven 4 v Plymouth Marjon 1
  16. Liskeard Athletic 2 v Wadebridge Town 1
  17. FA VASE Ashton & Backwell 2 v Godolphin Atlantic 1 Camelford 3 v Helston Athletic 1 Cullompton Rangers 2 v Torpoint Athletic 1 Plymouth Parkway 3 v Sherborne Town 0 St Austell 2 v Bishop Lydeard 1 Tavistock 2 v Hallen 1 Witheridge 0 v Cribbs 3 SWPL Falmouth Town 2 v Callington Town 1 Launceston 4 v Sticker 2 Newquay 1 v Plymouth Argyle 5 Saltash United 5 v Ivybridge Town 0 Stoke Gabriel 1 v Exmouth Town 1
  18. Elburton Villa 3 v Plymouth Marjon 1 Liskeard Athletic 1 v St Dennis 1 Wadebridge Town 1 v Bude Town 2
  19. Bodmin Town 1 v Launceston 2 7.30 PM Exmouth Town 1 v Plymouth Parkway 4 7.45 PM
  20. Camelford 3 v Plymouth Argyle 2 Cullompton Rangers 1 v Stoke Gabriel 3 Godolphin Atlantic 1 v Callington Town 4 St Austell 2 v Ivybridge Town 1
  21. Dobwalls 2 v Ludgvan 1 Holsworthy 2 v Illogan RBL 1 Liskeard Ath 4 v Mousehole 3 Plymouth Marjon 1 v St Dennis 3 Millbrook 2 v Plymstock United 1 Penzance 2 v Wendron United 3 Wadebridge 1 v Porthleven 2
  22. Bodmin 1 v Tavistock 3 Camelford 3 v Cullompton 1 Godolphin Atl 1 v Exmouth 2 Launceston 4 v Witheridge 0 Sticker 2 v Ivybridge 1 Stoke Gabriel 2 v Helston 2 Torpoint 1 v Falmouth 2
×