Jump to content
Cornwall Football Forum

Sticker Forever

Members
  • Content Count

    709
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    3

Sticker Forever last won the day on August 6 2018

Sticker Forever had the most liked content!

About Sticker Forever

  • Rank
    Premier Contributor

Recent Profile Visitors

1,371 profile views
  1. Sticker Forever

    Conscious time?

    See Bodmin have got “battered” themselves a few times this season! A few in the dug out with a “chip” on their shoulder as well. Even Gilbey was in a “pickle” with players turning him down despite splashing the cash! 😂
  2. Launceston 2-3 Liskeard Athletic St Day 1-3 Porthleven Wadebridge Town 1-2 Helston Athletic Wendron United 3-1 St Stephens Borough SWPL  DIVISION ONE WEST (2.15pm) Bere Alston United 1-3 Holsworthy  Bude Town 2-2. St.Blazey St Dennis 3-1 Plymouth Marjon. 
  3. Chertsey 4 St Austell 2 Bodmin Town 2 Camelford 1 Falmouth 4 Polperro 1 Launceston 2 Liskeard Athletic 3 Saltash United 5 Penryn Athletic 1 Wadebridge Town 1 Helston Athletic 2 Elburton Villa 3 Godolphin Atlantic 1 Exmouth Town 4 Millbrook 1 Plymouth Argyle 4 Newquay 1 Torpoint Athletic 1 Tavistock 4
  4. Here he goes again! 🙄🤫 so boring! I wonder what “cost” Bodmin pay out over a season!?!
  5. Dobwalls 4-1 Bude Town Holsworthy 2-3 Wendron United 3.00 pm Liskeard Athletic 4-1 Bere Alston United 3.00 pm Ludgvan 1-5 St.Blazey  Penzance 4-3 St Dennis   Plymstock United 1-3 Mousehole   Wadebridge Town 2-3 Porthleven 3.00 pm
  6. Bodmin Town 4 Sticker 1 Camelford 1 Torpoint Athletic 3 Elburton Villa 1 St Austell 3 Falmouth Town 2 Saltash United 3 Godolphin Atlantic 2 Ivybridge Town 1 Helston Athletic 1 Plymouth Argyle 5  Launceston 2 Millbrook 1 Newquay 2 Exmouth Town 3  Tavistock 4 Cullompton Rangers 1
  7. DIVISION ONE WEST11.00Dobwalls v Liskeard Athletic 1-2Plymstock United v Bere Alston United. 3-1Wendron United v Porthleven 2-212:00Penzance v Mousehole 3-214:00Holsworthy v Bude Town AFC 3-1St Dennis v St Blazey 3-1
  8. Camelford 1 Bodmin Town 2 Exmouth Town 3 Cullompton Rangers 1 Helston Athletic 1 Falmouth Town 3 Ivybridge Town 3 Elburton Villa 2 Launceston 2 Callington Town 2  Saltash United 2 Tavistock 3   St Austell 6 Sticker 1 Torpoint Athletic 2 Millbrook 0 Newquay 3 Godolphin Atlantic 1  
  9. DIVISION ONE WEST (2.15pm) Bude Town 3-1 Bere Alston United Dobwalls 1-4 Porthleven Ludgvan 0-7 Plymstock United St Dennis OFF Mousehole  Wadebridge Town 4-1 Wendron United 
  10. Callington 1 St Austell 4 Cullompton 3 Newquay 1 Elburton 3 Camelford 1 Exmouth 2 Bodmin 1 Falmouth 2 Plymouth Argyle 4  Milbrook 3 Godolphin 1  Sticker 1 Launceston 3  Torpoint 2 Helston 2
  11. SWPL PREMIER DIVISION (3.00pm) Bodmin Town v Cullompton Rangers 3-1 Ivybridge Town v Falmouth Town 1-2 Launceston v Godolphin Atlantic (2.15pm) 1-1 Saltash United v Callington Town 4-0  St Austell v Newquay 3-1   Tavistock v Sticker 5-1  Torpoint Athletic v Exmouth Town 2-3
  12. Bude Town 1-3 Wadebridge Town Mousehole 4-1 Dobwalls Plymouth Marjon 2-2 Penzance (3.00pm) Plymstock United 4-2 Wendron United St Dennis 2-3 Liskeard Athletic  St.Blazey 2-1 Bere Alston United (3.00pm)
  13. DIVISION ONE WEST (3.00pm) Bere Alston United 1-2 Wendron United (2.15pm) Liskeard Athletic 5-2. Plymouth Marjon Ludgvan 0-8 Penzance (2.15pm) Porthleven 3-1 St Dennis Wadebridge Town 5-1 Bude Town WALTER C PARSON CUP, 3rd Round (2.00pm)  Launceston 3-1 Dobwalls
×