Jump to content
Cornwall Football Forum
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Sign in to follow this  
Dave Deacon

SWPL Premier Division Prediction fixtures for Saturday, Nov 4th 2017

Recommended Posts

Saturday 4th November

PREMIER DIVISION (3.00PM)

Cullompton Rangers       v       Helston Athletic                                  

Exmouth Town       v       Torpoint Athletic                           

Ivybridge Town       v       Saltash United               

Launceston       v       Falmouth Town                    

Stoke Gabriel       v       Newquay (2.15PM)                         

Tavistock       v       Callington Town                        

Witheridge       v       St Austell

 

WALTER C PARSON CUP 3RD ROUND (2.30PM)

Plymouth Argyle       v       Godolphin Atlantic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saturday 4th November

PREMIER DIVISION (3.00PM)

Cullompton Rangers   2    v 1      Helston Athletic                                  

Exmouth Town      2 v  1     Torpoint Athletic                           

Ivybridge Town     1  v  2     Saltash United               

Launceston      3 v  2     Falmouth Town                    

Stoke Gabriel    1   v   3    Newquay (2.15PM)                         

Tavistock     7  v 1      Callington Town                        

Witheridge      1 v  4     St Austell

 

WALTER C PARSON CUP 3RD ROUND (2.30PM)

Plymouth Argyle    4  v   1    Godolphin Atlantic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cullompton Rangers    2   v       Helston Athletic      0                            

Exmouth Town     2  v       Torpoint Athletic    2                       

Ivybridge Town     2  v       Saltash United       3        

Launceston   2    v       Falmouth Town        2            

Stoke Gabriel    1   v       Newquay (2.15PM)       2                  

Tavistock     7  v       Callington Town          0              

Witheridge    0   v       St Austell    2

 

WALTER C PARSON CUP 3RD ROUND (2.30PM)

Plymouth Argyle    2   v       Godolphin Atlantic   1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cullompton Rangers   2    v     2  Helston Athletic                                  

Exmouth Town   2    v    2   Torpoint Athletic                           

Ivybridge Town    1   v    2   Saltash United               

Launceston    1   v     1  Falmouth Town                    

Stoke Gabriel   2    v   1    Newquay (2.15PM)                         

Tavistock   8    v     0  Callington Town                        

Witheridge    1   v   3    St Austell

 

WALTER C PARSON CUP 3RD ROUND (2.30PM)

Plymouth Argyle   2    v   1    Godolphin Atlantic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cullompton Rangers   1 v 2   Helston Athletic                                   

Exmouth Town 2 v   0  Torpoint Athletic                            

Ivybridge Town 2  v 3 Saltash United                

Launceston  2  v 2 Falmouth Town                     

Stoke Gabriel  1  v  2     Newquay (2.15PM)                          

Tavistock 3  v    1   Callington Town                         

Witheridge  1  v    4   St Austell

 

WALTER C PARSON CUP 3RD ROUND (2.30PM)

Plymouth Argyle     2  v 1  Godolphin Atlantic

Share this post


Link to post
Share on other sites

PREMIER DIVISION (3.00PM)

Cullompton Rangers    2   v    3   Helston Athletic                                  

Exmouth Town    2   v   0    Torpoint Athletic                           

Ivybridge Town   3    v     3  Saltash United               

Launceston    3   v   2    Falmouth Town                    

Stoke Gabriel   1    v   2    Newquay (2.15PM)                         

Tavistock   4    v    0   Callington Town                        

Witheridge    1   v    3   St Austell

 

WALTER C PARSON CUP 3RD ROUND (2.30PM)

Plymouth Argyle    3   v   1    Godolphin Atlantic

Share this post


Link to post
Share on other sites

PREMIER DIVISION (3.00PM)

Cullompton Rangers    3   v   2   Helston Athletic                                  

Exmouth Town    2   v   0    Torpoint Athletic                           

Ivybridge Town   1    v     3  Saltash United               

Launceston    1   v   2    Falmouth Town                    

Stoke Gabriel   1    v   3    Newquay (2.15PM)                         

Tavistock   5    v    1   Callington Town                        

Witheridge    1   v    4   St Austell

 

WALTER C PARSON CUP 3RD ROUND (2.30PM)

Plymouth Argyle    3   v   2    Godolphin Atlantic

Share this post


Link to post
Share on other sites

PREMIER DIVISION 

Cullompton Rangers     2  v    2   Helston Athletic                                   

Exmouth Town   2    v    1   Torpoint Athletic                            

Ivybridge Town  1 v  3   Saltash United                

Launceston 2   v    1   Falmouth Town                     

Stoke Gabriel    2   v   2    Newquay                     

Tavistock    6   v     1  Callington Town                         

Witheridge   1. v  3     St Austell

 

WALTER C PARSON CUP 3RD ROUND 

Plymouth Argyle    4   v   1    Godolphin Atlantic

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cullompton Rangers     2  v    1  Helston Athletic                                   

Exmouth Town   3   v    1   Torpoint Athletic                            

Ivybridge Town  1 v  3   Saltash United                

Launceston 2   v    3   Falmouth Town                     

Stoke Gabriel    2   v   1    Newquay                     

Tavistock    6   v     1  Callington Town                         

Witheridge   1. v  3     St Austell

 

WALTER C PARSON CUP 3RD ROUND 

Plymouth Argyle    4   v   1    Godolphin Atlantic

Share this post


Link to post
Share on other sites

PREMIER DIVISION (3.00PM)

Cullompton Rangers     1   v   3  Helston Athletic                                   

Exmouth Town     2  v       1 Torpoint Athletic                            

Ivybridge Town     2  v       4 Saltash United                

Launceston  3      v     1  Falmouth Town                     

Stoke Gabriel     1  v     2   Newquay (2.15PM)                          

Tavistock       6 v       0 Callington Town                         

Witheridge  1     v    4 St Austell

 

WALTER C PARSON CUP 3RD ROUND (2.30PM)

Plymouth Argyle    3. v    0   Godolphin Atlantic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cullompton Rangers       1-2       Helston Athletic                                   

Exmouth Town       2-2       Torpoint Athletic                            

Ivybridge Town       1-2       Saltash United                

Launceston       1-0       Falmouth Town                     

Stoke Gabriel       1-2       Newquay           

Tavistock       4-0       Callington Town                         

Withering       1-3       St Austell

Plymouth Argyle       3-0       Godolphin Atlantic

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Dave Deacon said:

Saturday 4th November

PREMIER DIVISION (3.00PM)

Cullompton Rangers       v       Helston Athletic        2-0                           

Exmouth Town       v       Torpoint Athletic                 2-0           

Ivybridge Town       v       Saltash United               3-2

Launceston       v       Falmouth Town              2-1       

Stoke Gabriel       v       Newquay 0-2                          

Tavistock       v       Callington Town    5-0                     

Witheridge       v       St Austell 1-2

 

WALTER C PARSON CUP 3RD ROUND (2.30PM)

Plymouth Argyle       v       Godolphin Atlantic 4-0

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
 

Cullompton Rangers    2-3    Helston Athletic                                   

Exmouth Town    2-1     Torpoint Athletic                            

Ivybridge Town     2-3      Saltash United                

Launceston     2-3      Falmouth Town                     

Stoke Gabriel    2-2      Newquay (2.15PM)                          

Tavistock   7-0     Callington Town                         

Witheridge   1-5      St Austell

 

WALTER C PARSON CUP 3RD ROUND (2.30PM)

Plymouth Argyle    3-1     Godolphin Atlantic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cullompton 2 Helston 2

Exmouth 1 Torpoint 0

Ivybridge 2 Saltash 1

Launceston 1 Falmouth 1

Stoke Gabriel 1 Newquay 1

Tavistock 3 Callington 1

Witheridge 0 St Austell 2

Plymouth Argyle 2 Godolphin 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

PREMIER DIVISION 

Cullompton Rangers 1-3 Helston Athletic                                   

Exmouth Town 1-2 Torpoint Athletic                            

Ivybridge Town 1-4 Saltash United                

Launceston 2-2  Falmouth Town                     

Stoke Gabriel 1-3 Newquay                     

Tavistock 5-0 Callington Town                         

Witheridge 1-4 St Austell

 

WALTER C PARSON CUP 3RD ROUND 

Plymouth Argyle 3-0 Godolphin Atlantic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saturday 4th November

PREMIER DIVISION (3.00PM)

Cullompton Rangers    1-1    Helston Athletic                                   

Exmouth Town  0-1 Torpoint Athletic                            

Ivybridge Town   1-3  Saltash United                

Launceston  2-2 Falmouth Town                     

Stoke Gabriel    2-1 Newquay (2.15PM)                          

Tavistock   7-1 Callington Town                         

Witheridge  1-4   St Austell

 

WALTER C PARSON CUP 3RD ROUND (2.30PM)

Plymouth Argyle   3-1   Godolphin Atlantic

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Dave Deacon said:

Saturday 4th November

PREMIER DIVISION (3.00PM)

Cullompton Rangers       v       Helston Athletic 2-2                              

Exmouth Town       v       Torpoint Athletic 1-1                           

Ivybridge Town       v       Saltash United    1-3            

Launceston       v       Falmouth Town  1-1             

Stoke Gabriel       v       Newquay (2.15PM)  2-3                        

Tavistock       v       Callington Town  10-0                   

Witheridge       v       St Austell. 1-2

 

WALTER C PARSON CUP 3RD ROUND (2.30PM)

Plymouth Argyle       v       Godolphin Atlantic. 4-2

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

PREMIER DIVISION (3.00PM)

Cullompton Rangers 2 - 2 Helston Athletic                                 

Exmouth Town 2 - 3 Torpoint Athletic                           

Ivybridge Town 2 - 3 Saltash United               

Launceston 3 - 3 Falmouth Town                    

Stoke Gabriel 1 - 3 Newquay (2.15PM)                         

Tavistock 4 - 1 Callington Town                        

Witheridge 1 - 3 St Austell

 

WALTER C PARSON CUP 3RD ROUND (2.30PM)

Plymouth Argyle 3 - 1 Godolphin 

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, Dave Deacon said:

Saturday 4th November

PREMIER DIVISION (3.00PM)

Cullompton Rangers     1  v     3  Helston Athletic                                  

Exmouth Town     2  v    1   Torpoint Athletic                           

Ivybridge Town     1  v   3    Saltash United               

Launceston    3   v    2   Falmouth Town                    

Stoke Gabriel     1  v     2  Newquay (2.15PM)                         

Tavistock    5   v   0    Callington Town                        

Witheridge    0   v  3     St Austell

 

WALTER C PARSON CUP 3RD ROUND (2.30PM)

Plymouth Argyle  5     v  0     Godolphin Atlantic

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

cullompton 1Helston1

Exmouth Town 2 Torpoint Athletic 1

Ivybridge Town 1 Saltash United 3

Launceston Town 1 Falmouth Town 3

Stoke Gabriel 2 Newquay 3

Tavistock Town 6 Callington Town 0

Witheridge 1 St Austell 4

Plymouth Argyle 5 Godolphin 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cullompton Rangers      3-2       Helston Athletic                                  

Exmouth Town     3-1     Torpoint Athletic                           

Ivybridge Town      0-2      Saltash United               

Launceston      2-0   Falmouth Town                    

Stoke Gabriel      3-1       Newquay (2.15PM)                         

Tavistock      4-0     Callington Town                        

Witheridge      1-1       St Austell

 

WALTER C PARSON CUP 3RD ROUND (2.30PM)

Plymouth Argyle     4-1     Godolphin Atlantic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cullompton Rangers     2-2   Helston Athletic                                 

Exmouth Town    2-1    Torpoint Athletic                           

Ivybridge Town    1-3       Saltash United               

Launceston     2-4     Falmouth Town                    

Stoke Gabriel    1-2   Newquay (2.15PM)                         

Tavistock     5-0     Callington Town                        

Witheridge     1-3   St Austell

 

WALTER C PARSON CUP 3RD ROUND (2.30PM)

Plymouth Argyle     3-1     Godolphin Atlantic

Share this post


Link to post
Share on other sites

cullompton 1 Helston 3

Exmouth Town 2 Torpoint Athletic 1

Ivybridge Town 1 Saltash United 4

Launceston Town 1 Falmouth Town 3

Stoke Gabriel 1 Newquay 3

Tavistock Town 5 Callington Town 0

Witheridge 1 St Austell 4

Plymouth Argyle 4 Godolphin 1

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×