Jump to content
Cornwall Football Forum
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Roy of the Rovers

Members
  • Content count

    103
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Roy of the Rovers

  1. http://www.swpleague.co.uk/SouthWestPeninsulaleagueForum/topic/press-release-from-the-fa/ Maybe I am over reading this but it would suggest that this involves some sort of merger between the SWPL Premier and the Western League Div 1 and that the current SWPL Management will take over the 2 x Step 6 Leagues but it is not clear will run the 3 x Step 7s. One would assume that the current Western League Premier will stay as the Step 5 option for any Clubs “qualified”and wanting to go to higher levels.
  2. PREMIER DIVISION (3.00PM)Bodmin Town 4 v 0 Witheridge Callington Town 1 v 4 Torpoint Athletic Camelford 0 v Tavistock 4Cullompton Rangers 2 v 1Newquay Exmouth Town 1 v 3 Falmouth Town Godolphin Atlantic 2 v 2 Stoke Gabriel Ivybridge Town 0 v 5 Plymouth Parkway Launceston 1 v 2 St Austell Plymouth Argyle 3 v 0Sticker
  3. Saturday 10th February PREMIER DIVISION (3.00PM) Ivybridge Town 2 v 1 Camelford Newquay 3 v 2 Exmouth Town Plymouth Argyle 0 v 4 Tavistock (1.00PM) Plymouth Parkway 4 v 1 Falmouth Town Saltash United 3 v 0 Godolphin Atlantic St Austell 4 v 0 Cullompton Rangers Stoke Gabriel 2 v 0 Callington Town Witheridge 2 v 1 Sticker Cornwall Senior Cup Torpoint 1 v 4 Bodmin Town
  4. Bodmin Town 4 v 1 Torpoint Athletic St Austell 3 v 1 Falmouth Town
  5. PREMIER DIVISION (3.00PM) Callington Town 1 v 3 Launceston Exmouth Town 1 v 2 Helston Athletic Tavistock 5 v 0 Cullompton Rangers WALTER C PARSON CUP QUARTER FINAL (2.30PM) Godolphin Atlantic 1 v 2 Newton Abbot Spurs CORNWALL SENIOR CUP QUARTER FINALS (2.00PM) Bodmin Town 4 v 1 Torpoint Athletic Mousehole 2 v 1 Newquay Saltash United 4 v 1 Sticker (3.00PM) St Austell 2 v 2 Falmouth Town
  6. Plymouth Argyle 6 v 0 Camelford
  7. Torpoint 2 v 1 Witheridge Tavistock 3 v 1 Bodmin
  8. Saturday 27th January PREMIER DIVISION (3.00 PM) Exmouth Town 3. v 1 Camelford Godolphin Atlantic 1 v 2 Ivybridge Town Helston Athletic 3 v 1 Callington Town Launceston 2 v 1 Newquay Saltash United 4 v 2 Stoke Gabriel Sticker 1 v 1 Cullompton Rangers Tavistock 3 v 1 St Austell Witheridge 1 v 4 Falmouth Town
  9. PREMIER DIVISION (7.30 PM) Bodmin Town 2. v 2 Plymouth Argyle Torpoint Athletic. 0 v 4 Plymouth Parkway
  10. WALTER C PARSON CUP 3RD RD (7.30PM) Tavistock 3 v 1 Bodmin Town
  11. PREMIER DIVISION (3.00 PM) Exmouth Town 2 v 0 Godolphin Atlantic Helston Athletic 3 v 1 Stoke Gabriel Ivybridge Town P-P Sticker Plymouth Arg P-P Falmouth Tn Saltash United P-P Callington Town WALTER C PARSON FUNERAL DIRECTORS CUP 3RD ROUND (2.00PM) Mousehole 2 v 1 Launceston Tavistock 3 v 1 Bodmin Town (3.00pm) RGB CORNWALL SENIOR CUP, 3RD ROUND (2.00pm) Newquay 3 v 2 Millbrook St Austell 4 v 1 Camelford 3.00pm Torpoint Ath 3 v 1 Carharrack 3.00pm
  12. Newquay 3 v 2 Millbrook St Austell 3 v 1 Camelford Torpoint Athletic 4 v 0 Carharrack
  13. PREMIER DIVISION (3.00 PM) Callington Town 2 v 1 Witheridge Godolphin Atlantic 0 v 4 Tavistock Ivybridge Town 1 v 3 Falmouth Town Plymouth Parkway 4 v 1 Saltash United Stoke Gabriel 2 v 1 Launceston (2.15PM) CORNWALL SENIOR CUP 3rd Round (2.00PM) Carharrack 1 v 4 Torpoint Athletic Millbrook 2 v 1 Newquay St Austell 4 v 1 Camelford (3.00PM)
  14. Helston Athletic 1 v 3 Plymouth Argyle Bodmin 6 St Dennis 2
  15. Tuesday 9th January PREMIER DIVISION (7.30PM) Plymouth Argyle 6 v 0 Witheridge CORNWALL SENIOR CUP 3rd Round (7.30PM) (to be confirmed) Bodmin Town 4 v 1 St Dennis Camelford 1 v 3 St Austell
  16. PREMIER DIVISION (3.00 PM) Cullompton Rangers 1 v 2 Ivybridge Town Stoke Gabriel 1 v 4. Plymouth Parkway (2.15 PM) Witheridge 1v 2 Godolphin Atlantic CORNWALL SENIOR CUP 3RD ROUND (2.00 PM) Bodmin Town 4 v 1 St Dennis Bude Town 0 v 5 Saltash United Camelford 1 v 4 St Austell Carharrack 2 v 4 Torpoint Athletic Falmouth Town 6 v 1 Penzance Millbrook 2 v 1 Newquay Sticker 2 v 4 Launceston
  17. Dave According to the SWPL website the game is now scheduled for Wed Jan 17th. THIRD ROUND : ON OR BEFORE MONDAY 1ST JANUARY Bodmin Town v Tavistock (Weds 17th Jan, 7.30)
  18. Stoke Gabriel 3 v 1 Cullompton Rangers (2.15 PM)
  19. 11:00 Bodmin Town 4 v 0 Camelford Callington Tn P-P Launceston 11.00 Cullompton Rgrs 1 v. 3 Exmouth Tn 11:00 Falmouth Tn 3 v 1 Helston Athletic Ivybridge Tn P-P Stoke Gabriel 11:00 Plymouth Parkway 3 v 1 Tavistock Saltash United P-P Torpoint Ath 11:00 Sticker 1 v 4 St Austell 12:00 Godolphin Atlantic 2 v 2 Newquay
  20. Callington Town 0 v 5 Bodmin Town Falmouth Town 4 v 1 Godolphin Atlantic Helston Athletic 1 v 4 Plymouth Parkway Ivybridge Town 1 v 3 Tavistock St Austell 3 v 0 Torpoint Athletic Stoke Gabriel 4 v 1 Witheridge (2.15PM)
  21. (Earliest kick off is 2.00PM) Cullompton Rangers 3 v 1 Callington Town Godolphin Atlantic 2 v 1 Camelford Helston Athletic 3 v 1 Ivybridge Town Plymouth Argyle 3 v 2 Newquay Plymouth Parkway 4 v 0 Launceston Sticker 1 v 1 Exmouth Town Stoke Gabriel 2. v 1 St Austell (2.15PM) Tavistock 4 v 1 Falmouth Town Torpoint Athletic 1 v 3 Bodmin Town (2.00PM) Witheridge 0 v 4 Saltash United
×