Jump to content
Cornwall Football Forum

Humpfry

Members
  • Content count

    93
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Humpfry

  1. Saturday 23rd September DIVISION ONE WEST : 3.00PM Holsworthy 2 v Mousehole 2 Illogan RBL 2 v Liskeard Athletic 3 Ludgvan 5 v Bude Town 1 Millbrook 3 v Penzance 1 Plymouth Marjon 2 v Wadebridge Town 1 Plymstock United 1 v Dobwalls 1 St Dennis 1 v Wendron United 1
  2. Saturday 23rd September FA VASE 2ND QUALIFYING ROUND : 3.00PM Cullompton Rangers 1 v Cribbs 2 Longwell Green 2 v Ivybridge Town 1 Portishead 1 v Bodmin Town 2 St Austell 3 v Bridgwater Town 1 Tavistock 1 v Camelford 1 Willand Rovers 2 v Saltash United 4 Wincanton Town 1 v Plymouth Parkway 6 PREMIER DIVISION : 3.00PM Callington Town 1 v Sticker 2 Falmouth Town 2 v Plymouth Argyle 1 Launceston 4 v Exmouth Town 1 Newquay 3 v Stoke Gabriel 1
  3. Tuesday 19th September Walter C Parson Cup 1st Rd: 7.30pm Newquay 5 v St Dennis 1 Division One West: 7.30pm Plymouth Marjon 1 v Elburton Villa 2
  4. Wednesday 20th September FA Cup 2nd Qualifying Round: 3pm Bodmin Town 2 v Bideford 1 Premier Division: 7.30pm Plymouth Parkway 7 v Godolphin Atlantic 1 Saltash United 1 v Launceston 2 Tavistock 3 v Ivybridge Town 1 Witheridge 1 v Exmouth Town 2
  5. Tuesday 19th September Walter C Parson Cup 1st Rd: 7.30pm Callington Town 1 v Torpoint Athletic 0 Newquay 5 v St Dennis 1 Premier Division : 7.30pm St Austell 1 v Camelford 2
  6. WALTER C PARSON CUP 1ST RD: 2.30pm Unless stated Bude Town 1 v Teignmouth 3 Dobwalls 1 v Newton Abbot Spurs 3 Galmpton & Roselands 1 v Liskeard Athletic 2 Godolphin Atlantic 4 v Wadebridge Town 1 Holsworthy 1 v St Martins 2 Liverton United 1 v Elburton Villa 1 Ludgvan 3 v Mousehole 1 Penzance v St Blazey Plymstock United 2 v Plymouth Marjon 2 Sticker 1 v Porthleven 2 Wendron United 1 v Camelford 5
  7. Friday 15th September WALTER C PARSON CUP 1ST RD: 7.30pm Callington Town 1 v Torpoint Athletic 1 Falmouth Town 2 v Helston Athletic 1
  8. Saturday 16th September FA CUP 2ND QUALIFYING ROUND: 3pm Bodmin Town 2 v Bideford 1 Tavistock 1 v Frome Town 2 WALTER C PARSON CUP 1ST RD: 2.30pm Unless stated Godolphin Atlantic 4 v Wadebridge Town 1 Ivybridge Town 3 v Bovey Tracey 1 Launceston 3 v Brixham 1 Sticker 1 v Porthleven 2 Stoke Gabriel 2 v Witheridge 1 Wendron United 1 v Camelford 5 PREMIER DIVISION: 3pm Cullompton Rangers 1 v Plymouth Argyle 5 Plymouth Parkway 5 v St Austell 0 Saltash United 2 v Exmouth Town 0
  9. Plymouth Marjon 2 v Holsworthy 1 Wadebridge Town 1 v Ludgvan 2
  10. Ivybridge Town 1 v Plymouth Parkway 6 Plymouth Argyle 5 v Stoke Gabriel 0 Tavistock 3 v Exmouth Town 1
  11. Camelford 2 v Falmouth Town 1 Helston Athletic 1 v Bodmin Town 3 Newquay 2 v St Austell 3
  12. FA VASE Cadbury Heath 3 v St Blazey 1 Roman Glass 1 v Elburton Villa 2 SWPL D1W Bude Town 2 v Mousehole 1 Illogan RBL 1 v Holsworthy 1 Millbrook 2 v Wendron United 1 Penzance 3 v St Dennis3 Plymstock United 1 v Ludgvan 2 Porthleven 4 v Plymouth Marjon 1
  13. Liskeard Athletic 2 v Wadebridge Town 1
  14. FA VASE Ashton & Backwell 2 v Godolphin Atlantic 1 Camelford 3 v Helston Athletic 1 Cullompton Rangers 2 v Torpoint Athletic 1 Plymouth Parkway 3 v Sherborne Town 0 St Austell 2 v Bishop Lydeard 1 Tavistock 2 v Hallen 1 Witheridge 0 v Cribbs 3 SWPL Falmouth Town 2 v Callington Town 1 Launceston 4 v Sticker 2 Newquay 1 v Plymouth Argyle 5 Saltash United 5 v Ivybridge Town 0 Stoke Gabriel 1 v Exmouth Town 1
  15. Elburton Villa 3 v Plymouth Marjon 1 Liskeard Athletic 1 v St Dennis 1 Wadebridge Town 1 v Bude Town 2
  16. Bodmin Town 1 v Launceston 2 7.30 PM Exmouth Town 1 v Plymouth Parkway 4 7.45 PM
  17. Camelford 3 v Plymouth Argyle 2 Cullompton Rangers 1 v Stoke Gabriel 3 Godolphin Atlantic 1 v Callington Town 4 St Austell 2 v Ivybridge Town 1
  18. Dobwalls 2 v Ludgvan 1 Holsworthy 2 v Illogan RBL 1 Liskeard Ath 4 v Mousehole 3 Plymouth Marjon 1 v St Dennis 3 Millbrook 2 v Plymstock United 1 Penzance 2 v Wendron United 3 Wadebridge 1 v Porthleven 2
  19. Bodmin 1 v Tavistock 3 Camelford 3 v Cullompton 1 Godolphin Atl 1 v Exmouth 2 Launceston 4 v Witheridge 0 Sticker 2 v Ivybridge 1 Stoke Gabriel 2 v Helston 2 Torpoint 1 v Falmouth 2
  20. 7.30PM Callington Town 1 v Saltash United 3 Plymouth Parkway 3 v Newquay 1 St Austell 1 v Plymouth Argyle 2
  21. Holsworthy 2 v Liskeard Ath 3 (7.30) St Blazey. 2 v Illogan RBL 1 (7.30) Wendron United. 1 v Mousehole 4
×