Jump to content
Cornwall Football Forum
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Jamesy7

Members
  • Content count

    181
  • Joined

  • Last visited

About Jamesy7

  • Rank
    Premier Contributor

Recent Profile Visitors

899 profile views
  1. Callington Town 1 v 3 Camelford Godolphin Atlantic 2 v 4 St Austell Ivybridge Town 1 v 3 Bodmin Town Launceston 3 v 0 Helston Athletic Plymouth Parkway 5 v 1 Cullompton Rangers Saltash United 4 v 1 Falmouth Town Sticker 0 v 2 Tavistock Stoke Gabriel 1 v 1 Torpoint Athletic Witheridge 2 v 2 Newquay
  2. PREMIER DIVISION : 7.45pm Exmouth Town 0 v 6 Plymouth Argyle
  3. FA VASE 2ND QUALIFYING ROUND : 7.30PM Tavistock 4 v 0 Camelford
  4. Tuesday 26th September FA CUP 2ND QUALIFYING ROUND REPLAY (7.45PM) Bideford 1 v 2 Bodmin Town PREMIER DIVISION : 7.30PM Plymouth Argyle 1 v 1 Saltash United
  5. FA VASE 2ND QUALIFYING ROUND : 3.00PM Cullompton Rangers 1 v 3 Cribbs Longwell Green 2 v 0 Ivybridge Town Portishead 1 v 4 Bodmin Town St Austell 2 v 2 Bridgwater Town Tavistock 3 v 1 Camelford Willand Rovers 1 v 1 Saltash United Wincanton Town 1 v 2 Plymouth Parkway PREMIER DIVISION : 3.00PM Callington Town 2 v 2 Sticker Falmouth Town 2 v 1 Plymouth Argyle Launceston 6 v 0 Exmouth Town Newquay 4 v 1 Stoke Gabriel
  6. Wednesday 20th September FA Cup 2nd Qualifying Round: 3pm Bodmin Town 2 v 1 Bideford Premier Division: 7.30pm Plymouth Parkway 5 v 0 Godolphin Atlantic Saltash United 2 v 0 Launceston Tavistock 4 v 1 Ivybridge Town Witheridge 1 v 3 Exmouth Town
  7. Tuesday 19th September Walter C Parson Cup 1st Rd: 7.30pm Callington Town 2 v 2 Torpoint Athletic Newquay 4 v 1 St Dennis Premier Division : 7.30pm St Austell 3 v 2 Camelford
  8. Saturday 16th September FA CUP 2ND QUALIFYING ROUND: 3pm Bodmin Town 1 v 1 Bideford Tavistock 2 v 1 Frome Town WALTER C PARSON CUP 1ST RD: 2.30pm Unless stated Godolphin Atlantic 4 v 1 Wadebridge Town Ivybridge Town 3 v 2 Bovey Tracey Launceston 4 v 0 Brixham Sticker 3 v 1 Porthleven Stoke Gabriel 2 v 0 Witheridge Wendron United 0 v 1 Camelford PREMIER DIVISION: 3pm Cullompton Rangers 0 v 4 Plymouth Argyle Plymouth Parkway 4 v 1 St Austell Saltash United 3 v 0 Exmouth Town
  9. Friday 15th September WALTER C PARSON CUP 1ST RD: 7.30pm Callington Town 1 v 1 Torpoint Athletic Falmouth Town 3 v 2 Helston Athletic
  10. 7.30pm Ivybridge Town 1 v 4 Plymouth Parkway Plymouth Argyle 4 v 0 Stoke Gabriel Tavistock 5 v 0 Exmouth Town
  11. 7.30pm Camelford 2 v 1 Falmouth Town Helston Athletic 2 v 4 Bodmin Town Newquay 1 v 3 St Austell
  12. FA VASE Ashton & Backwell 3 v 1 Godolphin Atlantic Camelford 1 v 2 Helston Athletic Cullompton Rangers 1 v 1 Torpoint Athletic Plymouth Parkway 3 v 0 Sherborne Town St Austell 2 v 2 Bishop Lydeard Tavistock 3 v 1 Hallen Witheridge 0 v 5 Cribbs SWPL Falmouth Town 4 v 1 Callington Town Launceston 3 v 1 Sticker Newquay 0 v 2 Plymouth Argyle Saltash United 4 v 0 Ivybridge Town Stoke Gabriel 1 v 2 Exmouth Town
  13. Bodmin Town 2 v 1 Launceston 7.30 PM Exmouth Town 1 v 3 Plymouth Parkway 7.45 PM
  14. Camelford 0 v 3 Plymouth Argyle Cullompton Rangers 2 v 3 Stoke Gabriel Godolphin Atlantic 3 v 1 Callington Town St Austell 4 v 0 Ivybridge Town
×