Jump to content
Cornwall Football Forum

Soccer Follower

Members
  • Content count

    5,938
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    23

Everything posted by Soccer Follower

  1. PREMIER DIVISION (3.00PM) Bodmin Town 5 v 1 Witheridge Callington Town 2 v 4 Torpoint Athletic Camelford 1 v 3 Tavistock Cullompton Rangers 2 v 1 Newquay Exmouth Town 1 v 3 Falmouth Town Godolphin Atlantic 2 v 3 Stoke Gabriel Ivybridge Town 0 v 4 Plymouth Parkway Launceston 2 v 3 St Austell Plymouth Argyle 2 v 0 Sticker
  2. Saturday 17th February DIVISION ONE WEST (3.00PM) Elburton Villa 1 v 3 Liskeard Athletic Holsworthy 0 v 4 Ludgvan Illogan RBL 2 v 2 Dobwalls Millbrook 3 v 1 Porthleven Mousehole 4 v 1 Wadebridge Town Plymouth Marjon 0 v 3 Penzance St.Blazey 4 v 0 Bude Town
  3. Predictions for Saturday 17th February 2018

    Saturday 17th February 2018 Goonhavern Athletic 1-4 Perranwell Hayle 2-1 Illogan RBL Reserves Helston Athletic Reserves 2-4 Perranporth Holman SC 1-3 St Just Mullion 4-1 RNAS Culdrose Porthleven Reserves 0-4 Carharrack Redruth United 1-3 Pendeen Rovers West Cornwall 3-2 St Agnes League Cup Quarter-Finals Falmouth Town Reserves 4-0 Penryn Athletic St Day 3-0 St Ives Town
  4. Favourites

    St,Stephen favourites for the cup.
  5. DIVISION ONE WEST (3.00PM) Bude Town 2 v 1 Illogan RBL Holsworthy 1 v 3 St Dennis Ludgvan 3 v 1 Millbrook Porthleven 2 v 0 Elburton Villa CORNWALL CHARITY CUP QUARTER FINALS (2.00PM) Liskeard Athletic 3 v 0 Wendron Utd Mousehole 2 v 0 Penzance Polperro 1 v 3 St Blazey Wadebridge Town 0 v 2 Carharrack
  6. Predictions for 10 February 2018

    Saturday 10th February Hayle 4-1 RNAS Culdrose Holman SC 1-5 Pendeen Rovers Perranwell 4-0 Redruth United Perranporth 3-0 West Cornwall St Agnes 3-2 Porthleven Reserves St Just 4-1 Goonhavern Athletic League Cup Q-F Falmouth Town Reserves 4-0 Penryn Athletic St Day 3-1 St Ives Town Supp Cup - Pewlim Illogan RBL Reserves 2-3 Mullion
  7. PREMIER DIVISION (3.00PM) Ivybridge Town 1 v 3 Camelford Newquay 2 v 4 Exmouth Town Plymouth Argyle 0 v 4 Tavistock (1.00PM) Plymouth Parkway 3 v 1 Falmouth Town Saltash United 4 v 0 Godolphin Atlantic St Austell 2 v 1 Cullompton Rangers Stoke Gabriel 3 v 0 Callington Town Witheridge 1 v 4 Sticker Cornwall Senior Cup Torpoint 1v 4 Bodmin Town
  8. Bodmin Town 4 v 1 Torpoint Athletic St Austell 2 v 1 Falmouth Town
  9. More than a few stud marks in the photo I saw! Photo on the Bognor Regis FC twitter site
  10. DIVISION ONE WEST (3.00PM) Elburton Villa 3 v 1 Holsworthy Illogan RBL 1 v 3 St.Blazey Ludgvan 4 v 0 Plymstock United St Dennis 1 v 2 Penzance Wadebridge Town 1 v 3 Liskeard Athletic Wendron United 1 v 2 Millbrook CORNWALL SENIOR CUP QUARTER FINALS (2.00PM) Mousehole 1 v 3 Newquay
  11. PREMIER DIVISION (3.00PM) Callington Town 0-2 Launceston Exmouth Town 1-2 Helston Athletic Tavistock 3-1 Cullompton Rangers WALTER C PARSON CUP QUARTER FINAL (2.30PM) Godolphin Atlantic 4-0 Newton Abbot Spurs CORNWALL SENIOR CUP QUARTER FINALS (2.00PM) Bodmin Town 4-1 Torpoint Athletic Mousehole 1-3 Newquay Saltash United 3-2 Sticker (3.00PM) St Austell 1-0 Falmouth Town
  12. Predictions for Saturday 3rd February

    Saturday 3rd February 2018 Goonhavern Athletic 1-3 St Just St Agnes 4-2 Illogan RBL Reserves League Cup Q-F Falmouth Town Reserves 3-0 Penryn Athletic Pendeen Rovers 3-1 Helston Athletic Reserves St Day 4-0 St Ives Town West Cornwall 0-4 Perranporth Supplementary Cup Prelim Round Carharrack 3-0 Perranwell Holman SC 2-3 RNAS Culdrose Porthleven Reserves 4-1 Hayle
  13. Must visit SW grounds

    Sennen FC are no longer in existence. They used to play on the left hand side of the village heading on the A30 towards Lands End,adjoining the Community Centre.
  14. Torpoint Athletic 4 - 1 Witheridge Tavistock 1 - 2 Bodmin Town
  15. Predictions for Saturday 27rg January 2018

    Falmouth Town Reserves 3-1 Pendeen Rovers Hayle 2-3 St Just Holman SC 1-3 St Agnes lllogan RBL Reserves 1-2 Helston Athletic Reserves Mullion 3-1 St Ives Town Penryn Athletic 2-4 Perranporth Perranwell 1-4 Carharrack RNAS Culdrose 0-3 Porthleven Reserves Redruth United 0-2 West Cornwall St Day 4-0 Goonhavern Athletic
  16. Junior cup Saturday Jan 20th 2018 - 4th Round

    A good read thecupfootballblogger.Well done.
  17. PREMIER DIVISION (3.00 PM) Bodmin Town 3 v 1 Plymouth Argyle Exmouth Town 3 v 1 Camelford Godolphin Atlantic 2 v 0 Ivybridge Town Helston Athletic 3 v 0 Callington Town Launceston 2 v 1 Newquay Saltash United 3 v 2 Stoke Gabriel Sticker 2 v 1 Cullompton Rangers Tavistock 3 v 1 St Austell Witheridge 0 v 3 Falmouth Town
  18. DIVISION ONE WEST (2.15PM) Bude Town 1 v 4 Ludgvan Dobwalls 2 v 0 Plymstock United Liskeard Athletic 4 v 1 Illogan RBL (3.00PM) Mousehole 5 v 0 Holsworthy Penzance 3 v 2 Millbrook (3.00PM) St.Blazey 3 v 1 Elburton Villa (3.00PM) Wadebridge Town 4 v 0 Plymouth Marjon (3.00PM) Wendron United 2 v 3 St Dennis
  19. WALTER C PARSON CUP 3RD RD (7.30PM) Tavistock 1 v 2 Bodmin Town
  20. Torpoint Athletic 1 - 4 Plymouth Parkway
  21. Junior cup Saturday Jan 20th 2018 - 4th Round

    Mousehole Res Div 1 Boogaloo
×